Syntetické prospěšné látky
Syntetický = umělý. Syntetické látky jsou analogy látek přírodních. Pokud se nějaká přírodní látka v průběhu věků osvědčila pro konkrétní použití, stala se vyhledávanou a díky tomu mnohdy za určitý čas nedostupnou, kvůli jejím omezeným a často těžce dostupným zdrojům. Proto se chemici po celém světě již více než století snaží nejúčinnější přírodní látky kopírovat a vytvářet tak jejich syntetické kopie, nebo variace, které jsou levnější a dostupnější pro populaci.
Zajímavosti: průlomovou syntetickou látkou 20. století byl Penicilin. Odhaduje se, že tato látka zachránila kolem 82 milionů životů.
Výhodou syntetických látek je jejich vyšší dostupnost, nižší cena, mnohem delší trvanlivost a obsahová stálost, rozdílná a mnohdy nižší reaktibilita při alergiích.
Zajímavosti: průlomovou syntetickou látkou 20. století byl Penicilin. Odhaduje se, že tato látka zachránila kolem 82 milionů životů.
Výhodou syntetických látek je jejich vyšší dostupnost, nižší cena, mnohem delší trvanlivost a obsahová stálost, rozdílná a mnohdy nižší reaktibilita při alergiích.
Specifikace syntetických prospěšných látek:
Pokud jsou syntetické látky vyráběny s nejvyšší možnou kvalitou a opakovaně testovány v nezávislých studiích a to včetně testování celých směsí, do kterých jsou přidávány a je potvrzen jejich pozitivní přínos, pak můžeme hovořit o syntetických prospěšných látkách.
3 - hexenol
1 - hydroxyethyl 4,5 - diamino pyrazole sulfate
Aerosil
Amyl Salicylate
Bis-octyldodecyl dimer dilinoleate/propanediol copolymer
Bismuth Oxychloride
Brassica Campestris (Rapeseed) sterols
C10-18 Triglycerides
Dvouzubec trojdílný
Inositol
Benfotiamine
PepZin GI ™
L-cystein hydrochlorid
L-lysin-hydrochlorid
L-Histidine hydrochlorid
Glycerofosforečnan vápenatý
Sůl kyseliny askorbové
Cetyl Estery
Palmitoyl Tripeptid-5
Disodium Lauryl Sulfosuccinate
Hexapeptide-11
Sodium cocoyl alaninate
Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.

Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku.

NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím.

Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.