Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

L-lysin-hydrochlorid

L-lysin-hydrochlorid je syntetická forma aminokyseliny lysinu, která obsahuje lysin vázaný na hydrochloridovou sůl, která zlepšuje rozpustnost a biologickou dostupnost doplňku. L-lysin-hydrochlorid je nejběžnější formou aminokyseliny, která se nachází v doplňcích. Doplňky se používají k prevenci nedostatku u veganů a vegetariánů. 

Má antibakteriální a antivirové účinky, podporuje funkci imunitního systému. V kombinaci s vitamínem C zlepšuje odolnost proti nachlazení. Snižuje ohniska oparu. Podporuje regeneraci - pomáhá opravit poškozené svalové buňky a růst svalů. Zmírňuje stres a úzkost. Zlepšuje energetický metabolismus. Podporuje sekreci mnoha hormonů, včetně růstového hormonu. Některé výzkumy uvádějí, že usnadňuje vstřebávání vápníku tělem a snižuje ztrátu v moči, čímž se snižuje riziko řídnutí okostí (osteoporózy). 

L-lysin je esenciální aminokyselina, kterou si tělo nedokáže vytvořit a proto ji musí přijímat v potravě (mléko, sýry, fazole, jogurty). Lysin se podílí na produkci karnitinu, který je zodpovědný za transport mastných kyselin do mitochondrií za účelem vytvoření energie. Nedostatek lysinu v těle se může projevit nízkou energií, úzkostí, depresí, svalovou slabostí, zvýšenou náchylností k onemocněním. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit!