Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

L-Histidine hydrochlorid

L-Histidine hydrochlorid je doplňková forma aminokyseliny L-histidinu a je tvořena histidinem vázaným na hydrochloridovou sůl, která zlepšuje rozpustnost.  L-histidin je esenciální aminokyselina, která musí být získávána z potravy. Využívá se k syntéze bílkovin. L-histidin je prekurzorem histaminu, který hraje zásadní roli v imunitních reakcích. Je také předchůdcem dalších důležitých organických sloučenin anserinu a karnosinu.

L-Histidin má antioxidační (chrání buňky před radiací a těžkými kovy) a protizánětlivé účinky. Podporuje růst a opravu tkání. L-Histidin je nutný pro tvorbu červených krvinek a pro léčbu anémie/chudokrevnosti. Také je nutný pro tvorbu myelinových pochev, chrání nervový systém a je užitečný při Alzheimerově a Parkinsonově chorobě. Pomáhá chránit srdce, díky snížení vysokého krevního tlaku. Pomáhá potlačit chuť k jídlu.

Při nedostatku L-histidinu v těle dochází k chudokrevnosti, snížení funkce mozku, úzkosti, může dojít ke zvýšenému zánětu v těle a oxidačnímu stresu. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit!