Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

L-Histidine hydrochlorid

L-Histidine hydrochlorid je doplňková forma aminokyseliny L-histidinu a je tvořena histidinem vázaným na hydrochloridovou sůl, která zlepšuje rozpustnost.  L-histidin je esenciální aminokyselina, která musí být získávána z potravy. Využívá se k syntéze bílkovin. L-histidin je prekurzorem histaminu, který hraje zásadní roli v imunitních reakcích. Je také předchůdcem dalších důležitých organických sloučenin anserinu a karnosinu.

L-Histidin má antioxidační (chrání buňky před radiací a těžkými kovy) a protizánětlivé účinky. Podporuje růst a opravu tkání. L-Histidin je nutný pro tvorbu červených krvinek a pro léčbu anémie/chudokrevnosti. Také je nutný pro tvorbu myelinových pochev, chrání nervový systém a je užitečný při Alzheimerově a Parkinsonově chorobě. Pomáhá chránit srdce, díky snížení vysokého krevního tlaku. Pomáhá potlačit chuť k jídlu.

Při nedostatku L-histidinu v těle dochází k chudokrevnosti, snížení funkce mozku, úzkosti, může dojít ke zvýšenému zánětu v těle a oxidačnímu stresu. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.