Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

L-cystein hydrochlorid

L-cystein hydrochlorid je méně populární doplňková forma aminokyseliny L-cystein. Hydrochloridy jsou soli, které se vysráží během chemické reakce mezi kyselinou chlorovodíkovou a organickou bází tedy L-cysteinu. V tomto případě po vysrážení dochází ke vzniku hydrochloridu L-cysteinu. Léky vyrobené tímto způsobem jsou stabilnější a mají delší trvanlivost.

Využívá se k léčbě nežádoucích účinků předávkování acetaminofenem. Díky rychlému rozkladu a vstřebávání v gastrointestinálním traktu je vhodný pro rychlou léčbu při předávkování. Absorpční doba je většinou 15-30 minut. Po absorpci L-cysteinu dojde k oddělení od složky kyseliny chlorovodíkové a je odeslán do jater, kde se dále přeměňuje na glutathion, což je silný antioxidant, který neutralizuje volné radikály. Vzniklý glutathion redukuje acetaminofen, který způsobuje poškození jater nebo ledvin. 
Zlepšuje zdraví pokožky a vlasů. Využívá se k prevenci a léčbě příznaků anginy pectoris. Pomáhá zmírnit příznaky chronické bronchitidy (zánětu průdušek).

L-cystein je podmíněně esenciální aminokyselina, která se obvykle vytváří v těle, ale v některých případech je nutné ji přijmout v potravě. L-cystein hydrochlorid mohou doplňovat kojenci, senioři nebo lidé s metabolickými poruchami. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit!