Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

L-cystein hydrochlorid

L-cystein hydrochlorid je méně populární doplňková forma aminokyseliny L-cystein. Hydrochloridy jsou soli, které se vysráží během chemické reakce mezi kyselinou chlorovodíkovou a organickou bází tedy L-cysteinu. V tomto případě po vysrážení dochází ke vzniku hydrochloridu L-cysteinu. Léky vyrobené tímto způsobem jsou stabilnější a mají delší trvanlivost.

Využívá se k léčbě nežádoucích účinků předávkování acetaminofenem. Díky rychlému rozkladu a vstřebávání v gastrointestinálním traktu je vhodný pro rychlou léčbu při předávkování. Absorpční doba je většinou 15-30 minut. Po absorpci L-cysteinu dojde k oddělení od složky kyseliny chlorovodíkové a je odeslán do jater, kde se dále přeměňuje na glutathion, což je silný antioxidant, který neutralizuje volné radikály. Vzniklý glutathion redukuje acetaminofen, který způsobuje poškození jater nebo ledvin. 
Zlepšuje zdraví pokožky a vlasů. Využívá se k prevenci a léčbě příznaků anginy pectoris. Pomáhá zmírnit příznaky chronické bronchitidy (zánětu průdušek).

L-cystein je podmíněně esenciální aminokyselina, která se obvykle vytváří v těle, ale v některých případech je nutné ji přijmout v potravě. L-cystein hydrochlorid mohou doplňovat kojenci, senioři nebo lidé s metabolickými poruchami. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.