Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Zinek

Zinek je základní stopový prvek. V lidském těle se zinek vyskytuje ve svalech, kostech, játrech, mléčné žláze, očích, prostatě a varlatech. Pro tělo je nezbytné malé množství zinku, nadbytek si tělo neukládá, proto je důležité zinek pravidelně doplňovat ve stravě nebo v podobě doplňků. Zinek je vhodné doplňovat ve stravě průběžně, nedoporučuje se přijímat nárazově vysoké množství, protože může způsobit bolesti žaludku a hlavy, nevolnost, průjem.
Zinek se vyskytuje v červeném mase, rybách, mořských plodech, fazolích, ořechách, obilovinách a mléčných výrobcích. 

Jedná se o minerál, který je pro lidské tělo velmi důležitý, protože se podílí na řadě funkcí v lidském těle a pomáhá aktivovat stovky enzymů. Podílí se na imunitním systému, ovlivňuje metabolismus sacharidů a bílkovin.

Nedostatek zinku může způsobit krátkozrakost, nechuť k jídlu, průjem a nevolnost, sníženou imunitu, snížené libido, špatnou funkci reprodukčních orgánů, vypadávání vlasů, poškození nehtů a kůže (akné, ekzém), pomalé hojení ran, může zpomalovat průběh porodu.

Doporučený příjem zinku je:
1-8 let: 3-5 mmg
9-13 let: 8 mmg
14 a výše let:
muži: 11 mmg
ženy: 8 mmg (výjimkou 14-18 let: 9 mmg)
těhotné a kojící ženy: 11-13 mmg.

Nicméně ne každá forma zinku je dobře vstřebatelná. Nejlépe vstřebatelný je zinek bisglycinát. Jeho vstřebatelnost je mezi 60-70% oproti anorganickým formám minerálu, kdy se do těla dostane cca 10% a zbytek tělo bez užitku vyloučí. Mimo to jako ostatní minerály v chelátové vazbě nedráždí žaludek. To vše je dáno tím, že je zde zinek doplněn o tzv. chelatační činidla. To jsou sloučeniny, které se váží s kovovými ionty (jako je třeba právě zinek) a vytvářejí stabilní, ve vodě rozpustný produkt, který může organismus snadno absorbovat. Zinek v chelátové vazbě se skládá z dvojmocných iontů zinku vázaného na dvě molekuly glycinu.Bisglycinát zinečnatý je tak ideální formou při léčbě nedostatku zinku. Tato chelátová forma zinku není pro tělo pouze vysoce využitelnou, ale je  také šetrná k trávicímu ústrojí, kdy oproti jiným využitelným formám nezpůsobuje nalačno nevolnost, která souvisí s nízkou hladinou HCL v žaludku. Nízkou hladinou kyseliny cholorovodíkové trpí převážná část populace a toho jsme si byli při navrhování složení vědomi.
Zinek bisglycinát je zároveň jedinou formou zinku, jejíž vstřebávání je méně ovlivněno přítomností fytátů ve stravě. Fytáty jsou látky v obilovinách a sóji, které inhibují absorpci zinku. Stravu bohatou na fytáty mohou mít především vegani, proto by měli tuto formu zinku preferovat.

Zinek bisglycinát je forma zinku v našem BrainMax Zinc Complex. Jedná se o synergickou kombinaci vysoce biodostupné formy zinku, selenu, mědi. Každá kapsle obsahuje 15 mg elementárního zinku1 mg mědi a 490 mg bio kurkumy. Zinek ve formě bisglycinátu zinečnatého je pro tělo nejlépe vstřebatelnou formou a v kombinaci s mědí ve formě citrátu se ještě zvyšuje jeho vstřebatelnost.
Zinek podporuje imunitní systém, hormonální rovnováhu, plodnost, zdraví kostí a v neposlední řadě společně s mědí chrání buňky před oxidativním stresem.
Selen ve své nejvíce biologicky využitelné formě (selen methionin) přispívá k udržení kondice vlasů a nehtů, k normální činnosti štítné žlázy, k normální funkci imunitního systému.  Pro zesílení účinků jsme místo běžně používaných balastních plnidel použili bio kurkumu v množství téměř půl gramu. Produkt neobsahuje žádné balastní látky a díky rostlinným kapslím je vhodný i pro vegany.
 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.