Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Zinek

Zinek je základní stopový prvek. V lidském těle se zinek vyskytuje ve svalech, kostech, játrech, mléčné žláze, očích, prostatě a varlatech. Pro tělo je nezbytné malé množství zinku, nadbytek si tělo neukládá, proto je důležité zinek pravidelně doplňovat ve stravě nebo v podobě doplňků. Zinek je vhodné doplňovat ve stravě průběžně, nedoporučuje se přijímat nárazově vysoké množství, protože může způsobit bolesti žaludku a hlavy, nevolnost, průjem.
Zinek se vyskytuje v červeném mase, rybách, mořských plodech, fazolích, ořechách, obilovinách a mléčných výrobcích. 

Jedná se o minerál, který je pro lidské tělo velmi důležitý, protože se podílí na řadě funkcí v lidském těle a pomáhá aktivovat stovky enzymů. Podílí se na imunitním systému, ovlivňuje metabolismus sacharidů a bílkovin.

Nedostatek zinku může způsobit krátkozrakost, nechuť k jídlu, průjem a nevolnost, sníženou imunitu, snížené libido, špatnou funkci reprodukčních orgánů, vypadávání vlasů, poškození nehtů a kůže (akné, ekzém), pomalé hojení ran, může zpomalovat průběh porodu.

Doporučený příjem zinku je:
1-8 let: 3-5 mmg
9-13 let: 8 mmg
14 a výše let:
muži: 11 mmg
ženy: 8 mmg (výjimkou 14-18 let: 9 mmg)
těhotné a kojící ženy: 11-13 mmg.

Nicméně ne každá forma zinku je dobře vstřebatelná. Nejlépe vstřebatelný je zinek bisglycinát. Jeho vstřebatelnost je mezi 60-70% oproti anorganickým formám minerálu, kdy se do těla dostane cca 10% a zbytek tělo bez užitku vyloučí. Mimo to jako ostatní minerály v chelátové vazbě nedráždí žaludek. To vše je dáno tím, že je zde zinek doplněn o tzv. chelatační činidla. To jsou sloučeniny, které se váží s kovovými ionty (jako je třeba právě zinek) a vytvářejí stabilní, ve vodě rozpustný produkt, který může organismus snadno absorbovat. Zinek v chelátové vazbě se skládá z dvojmocných iontů zinku vázaného na dvě molekuly glycinu.



Bisglycinát zinečnatý je tak ideální formou při léčbě nedostatku zinku. Tato chelátová forma zinku není pro tělo pouze vysoce využitelnou, ale je  také šetrná k trávicímu ústrojí, kdy oproti jiným využitelným formám nezpůsobuje nalačno nevolnost, která souvisí s nízkou hladinou HCL v žaludku. Nízkou hladinou kyseliny cholorovodíkové trpí převážná část populace a toho jsme si byli při navrhování složení vědomi.
Zinek bisglycinát je zároveň jedinou formou zinku, jejíž vstřebávání je méně ovlivněno přítomností fytátů ve stravě. Fytáty jsou látky v obilovinách a sóji, které inhibují absorpci zinku. Stravu bohatou na fytáty mohou mít především vegani, proto by měli tuto formu zinku preferovat.

Zinek bisglycinát je forma zinku v našem BrainMax Zinc Complex. Jedná se o synergickou kombinaci vysoce biodostupné formy zinku, selenu, mědi. Každá kapsle obsahuje 15 mg elementárního zinku1 mg mědi a 490 mg bio kurkumy. Zinek ve formě bisglycinátu zinečnatého je pro tělo nejlépe vstřebatelnou formou a v kombinaci s mědí ve formě citrátu se ještě zvyšuje jeho vstřebatelnost.
Zinek podporuje imunitní systém, hormonální rovnováhu, plodnost, zdraví kostí a v neposlední řadě společně s mědí chrání buňky před oxidativním stresem.
Selen ve své nejvíce biologicky využitelné formě (selen methionin) přispívá k udržení kondice vlasů a nehtů, k normální činnosti štítné žlázy, k normální funkci imunitního systému.  Pro zesílení účinků jsme místo běžně používaných balastních plnidel použili bio kurkumu v množství téměř půl gramu. Produkt neobsahuje žádné balastní látky a díky rostlinným kapslím je vhodný i pro vegany.
 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.