Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Ženšen pravý

Další názvy:
Panax ginseng

Ženšen pravý se také nazývá jako ženšen čínský a využívá se k léčebným účelům nejvíce v tradiční čínské medicíně a je známý svými adaptogenními vlastnostmi, které reagují na to, co daný člověk potřebuje (dle potřeby dokáže snížit/zvýšit krevní tlak). Ženšen má široké zastoupení, ale nejvíce se používá ženšen čínský, který má zahřívací účinky a ženšen americký, který má ochlazující účinky. Sušený kořen ženšenu se využívá k výrobě kapslí, tablet, tinktur, čajů a pro výrobu krémů. Konzumuje se i syrový.

Kořen obsahuje tzv. ginsenosidy, aminokyseliny, alkaloidy, fenoly, proteiny, polypeptidy, vitamíny A, B1, B12, B6, zinek.

Má silné antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Pomáhá snižovat zánětlivé markery a chránit tělo před oxidačním stresem. Pomáhá bojovat proti únavě, zvyšuje energii a fyzickou aktivitu tím, že snižuje oxidační poškození a zvyšuje produkci energie v buňkách. Pomáhá snížit hladinu stresu, působí proti depresi a úzkosti, zlepšuje náladu.
Využívá se při erektilní dysfunkci (zvyšuje průtok krve do svalů pyje), podporuje sexuální výkonnost a zvyšuje libido. Pomáhá zmírnit příznaky menopauzy u žen.
Zlepšuje odolnost proti nemocem - stimuluje a posiluje žlázy s vnitřní sekrecí, zejména hormony brzlíků, které se podílí na fungování obranného systému, díky čemu podporuje imunitní systém, napomáhá léčbě při cystické fibróze, zlepšuje funkci plic, snižuje průběh chřipky a její projevy.
Využívá se pro podpoření chuti k jídlu, pomáhá proti zvracení a střevním potížím. 
 Díky ginsenosidům pomáhá snižovat zánět a poskytuje antioxidační ochranu a udržuje zdraví buněk, což může pomocí snížit některé druhy rakoviny (žaludku, jater, plic, kůže, vaječníků), ale není potvrzeno zmenšení rizika jejich vzniku.

Není vhodné užívat spolu s ženšenem kofein, který zvyšuje srdeční činnost. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.