Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Yucca

Další názvy:
Juka vláknitá
Yucca je vytrvalá rostlina pocházející ze Střední Ameriky. Yucca je od pradávna využívaná k výrobě lana, košíku atd. kořen se používá ke kulinářským a léčivým účelům. 
Kořen yuccy obsahuje vysoký počet sacharidů a určité množství bioaktivních látek. Jako je vitamín A, komplex bitamínů B, vitamín C, vápník, měď, fosfor, draslík a mangan. Hlavní aktivní chemické složky kořene juky jsou saponiny. Saponiny jsou přírodní steroidy, které se nachází v kořenu juky a obvykle se používají k vytváření pěny při výrobě šamponu. Saponiny jsou také dobře známý jako vnější a vnitřní čistič. Kořen yucky obsahuje nejen výživu, ale také má antibakteriální a antifungální vlastnosti.
Kořen Yuccy se konzumuje pro své výhody.Především zlepšuje funkce trávení, bojuje proti zánětům, uvolňuje od napětí a stresu, dodává energii, pomáhá odplavovat toxiny z těla, pomáhá při bolestech hlavy, snižuje riziko hyperglykémie a hladiny cholesterolu v krvi.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.