Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Yerba maté

Další názvy:
Illex paraguariensis
Cesmína paraguayská je známá především jako yerba maté. Pochází z jižní Ameriky, kde ji indiáni považovali za posvátnou rostlinu. Tento strom může dosahovat výšky až 15 metrů, a v současné době je v Americe pěstování na velkých plantážích. Největší dovozci yerby maté je Paraguay, Argentina a Brazílie.
Jde o tradiční jihoamerický nápoj vyrobený ze sušených listů rostliny. V mnoha zemích se pití tohoto nápoje bere jako společenská událost. Maté se často využívá místo pití kávy, která má u některých lidí nepříznivé účinky jako např. nervozitu.

Tento čaj má povzbuzující účinky, pro vysoký obsah kofeinu (více než čaj, ale méně než káva), ovšem obsahuje i spoustu vitamínů a minerálních látek. Z vitamínů jsou to hlavně vitamíny skupiny B, A, C, E a nezanedbatelné množství minerálů - železo, vápník, hořčík, mangan, ale také sodík a draslík, fosfor, mangan, polyfenoly a aminokyseliny. 

Dodává vyváženou energii (jemnou, čistou a klidnou), zlepšuje duševní zdraví. O Cesmíně je i známo, že funguje jako mocné afrodiziakum a má také přímý pozitivní vliv na erekci. Kromě toho pomáhá snižovat psychické vyčerpání a zlepšuje kognitivní funkce, zlepšuje funkci mozku a soustředění. Zlepšuje fyzickou výkonnost. Stimuluje produkci neurotransmiteru dopaminu, což má za následek lepší produktivitu. Používá se jako stimulant. Využívá se pro léčbu zácpy, průjmu, celkově zlepšuje trávení. Brání infekci močových cest a tvorbě kamenů močového měchýře a ledvin. Podporuje srdce a kardiovaskulární systém. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.