Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Yerba maté

Další názvy:
Illex paraguariensis
Cesmína paraguayská je známá především jako yerba maté. Pochází z jižní Ameriky, kde ji indiáni považovali za posvátnou rostlinu. Tento strom může dosahovat výšky až 15 metrů, a v současné době je v Americe pěstování na velkých plantážích. Největší dovozci yerby maté je Paraguay, Argentina a Brazílie.
Jde o tradiční jihoamerický nápoj vyrobený ze sušených listů rostliny. V mnoha zemích se pití tohoto nápoje bere jako společenská událost. Maté se často využívá místo pití kávy, která má u některých lidí nepříznivé účinky jako např. nervozitu.

Tento čaj má povzbuzující účinky, pro vysoký obsah kofeinu (více než čaj, ale méně než káva), ovšem obsahuje i spoustu vitamínů a minerálních látek. Z vitamínů jsou to hlavně vitamíny skupiny B, A, C, E a nezanedbatelné množství minerálů - železo, vápník, hořčík, mangan, ale také sodík a draslík, fosfor, mangan, polyfenoly a aminokyseliny. 

Dodává vyváženou energii (jemnou, čistou a klidnou), zlepšuje duševní zdraví. O Cesmíně je i známo, že funguje jako mocné afrodiziakum a má také přímý pozitivní vliv na erekci. Kromě toho pomáhá snižovat psychické vyčerpání a zlepšuje kognitivní funkce, zlepšuje funkci mozku a soustředění. Zlepšuje fyzickou výkonnost. Stimuluje produkci neurotransmiteru dopaminu, což má za následek lepší produktivitu. Používá se jako stimulant. Využívá se pro léčbu zácpy, průjmu, celkově zlepšuje trávení. Brání infekci močových cest a tvorbě kamenů močového měchýře a ledvin. Podporuje srdce a kardiovaskulární systém. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit! 
Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
Kreatin patří mezi nejoblíbenější a nejvíce propagované suplementy na poli fitness scény. Používá se jako doplněk stravy převážně ke zvýšení sportovního výkonu, následné regeneraci, a také pro stimulaci a zvýšení objemu svalové hmoty. protože je kreatin běžně obsažený v potravinách a syntetizovaný naším tělem, je obsažený za látku velmi bezpečnou.