Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Xylitol

Xylitol je organická sloučenina, která je známá také jako dřevný cukr či březový cukr. Využívá se jako přísada do sladkostí, žvýkaček, zmrzlina, čokoláda, marmelád i jako stolní sladidlo. Díky nízkému počtu kalorií se používá místo cukru, nezvyšuje hladinu cukru v krvi. Xylitol se vyskytuje ve ovoci, hlavně v malinách, švestkách a jahodách, v zelenině, kukuřici, ovsi, houbách a ve dřevě břízy. Protože se jedná o rafinované sladidlo, neobsahuje žádné minerály, vitamíny ani bílkoviny. Xylitol pomáhá hubnutí, udržuje hladinu cukru v krvi (u lidí s diabetem, obezitou), pomáhá předcházet zubnímu kazu a brání zánětům dásní, zvyšuje vstřebávání vápníku v trávicím systému a bojuje proti kvasinkám Candidy albicans. 

Jednou z mnoha výhod xylitolu je i to, že neškodí našim zubům a netvoří se z něj zubní kaz. Naopak! Působí dokonce jako prevence zubního kazu. Chutí i svou texturou je podobný bílému cukru.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit!