Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Xenoestrogeny

Xenoextrogeny jsou látky, které můžeme najít v mnoha přípravcích, které používáme na denní bázi. Xenoestrogeny jsou podkategorií skupiny endokrinních disruptorů, které mají specificky účinky podobné estrogenu. Endokrinní disruptory jsou kategorie chemikálií, které mění normální funkci hormonů.

Estrogen je přirozený hormon u lidí, který je důležitý pro růst kostí, srážení krve a reprodukci u mužů a žen. Tělo reguluje potřebné množství pomocí složitých biochemických procesů. Když xenoestrogeny vstupují do těla, zvyšují celkové množství estrogenu, což vede k fenoménu zvanému estrogenová dominance. Xenoestrogeny nejsou biologicky odbouratelné, takže se ukládají v našich tukových buňkách. Nahromadění xenoestrogenů bylo indikováno u mnoha stavů, včetně: rakoviny prsu, prostaty a varlat, obezity, neplodnosti, endometriózy nebo předčasné puberty. Mezi xenoestrogeny patří například 4-Methylbenzyliden kafr (4-MBC) (opalovací krémy), parabeny (methylparaben, ethylparaben, propylparaben a butylparaben běžně používané jako konzervační prostředek), benzofenon (opalovací krémy), bisfenol A (monomer pro polykarbonátový plast a epoxidovou pryskyřici; antioxidant v plastifikátorech), ftaláty (změkčovadla), DEHP (změkčovadlo pro PVC), polybromované bifenylethery (PBDE) (zpomalovače hoření používané v plastech, pěnách, stavebních materiálech, elektronice, nábytku, motorových vozidlech), polychlorované bifenyly (PCB).

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.