Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Voda

Další názvy:
Aqua, Water
Voda je pro tělo důležitá, v těle je obsažená až v 60%. Voda je nezbytná pro ledviny a další tělesné funkce. Některé druhy ovoce a zeleniny obsahují vyšší podíl vody, např. rajčata, pomeranče, větší množství obsahují polévky a jiné nápoje. Během dne tělo vodu ztrácí (dýcháním, pocením, močením), proto je potřeba ji pravidelně doplňovat. Nejlepším zdrojem je pitná voda. Tím, že je součástí našeho těla má nespočet důležitých funkcí.

Hydratuje tělo, pomáhá zesílit metabolismus, zvyšuje energii a výkon při cvičení. Dostatečné množství vody v těle pomáhá srdci efektivně pumpovat krev a pomáhá transportovat kyslík a další živiny a minerály krví do dalších buněk. Pomáhá předcházet svalovým křečím, pomáhá proti ztuhlosti kloubů, podporuje zdraví pokožky, hydratuje kožní buňky, pomáhá vyhlazovat vrásky a reguluje tělesnou teplotu. Při konzumaci vody místo sladkých nápojů pomáhá snížit zubní kaz a je potřebná při vyloučení odpadních látek. Kromě toho pomáhá udržovat krevní tlak a podporuje zdraví ledvin.

Dehydratace negativně ovlivňuje řadu funkcí v těle. Nedostatek vody může k ledvinovým kamenům. Dehydratace způsobuje bolest hlavy, bolest kloubů a také dochází ke snížení tlaku. Zhoršuje se prokrvení koncových částí těla a dochází k omezení zásobování těla kyslíkem. Dochází ke ztrátě energie, objevují se svalové křeče a dochází k únavě.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.