Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Voda

Další názvy:
Aqua, Water
Voda je pro tělo důležitá, v těle je obsažená až v 60%. Voda je nezbytná pro ledviny a další tělesné funkce. Některé druhy ovoce a zeleniny obsahují vyšší podíl vody, např. rajčata, pomeranče, větší množství obsahují polévky a jiné nápoje. Během dne tělo vodu ztrácí (dýcháním, pocením, močením), proto je potřeba ji pravidelně doplňovat. Nejlepším zdrojem je pitná voda. Tím, že je součástí našeho těla má nespočet důležitých funkcí.

Hydratuje tělo, pomáhá zesílit metabolismus, zvyšuje energii a výkon při cvičení. Dostatečné množství vody v těle pomáhá srdci efektivně pumpovat krev a pomáhá transportovat kyslík a další živiny a minerály krví do dalších buněk. Pomáhá předcházet svalovým křečím, pomáhá proti ztuhlosti kloubů, podporuje zdraví pokožky, hydratuje kožní buňky, pomáhá vyhlazovat vrásky a reguluje tělesnou teplotu. Při konzumaci vody místo sladkých nápojů pomáhá snížit zubní kaz a je potřebná při vyloučení odpadních látek. Kromě toho pomáhá udržovat krevní tlak a podporuje zdraví ledvin.

Dehydratace negativně ovlivňuje řadu funkcí v těle. Nedostatek vody může k ledvinovým kamenům. Dehydratace způsobuje bolest hlavy, bolest kloubů a také dochází ke snížení tlaku. Zhoršuje se prokrvení koncových částí těla a dochází k omezení zásobování těla kyslíkem. Dochází ke ztrátě energie, objevují se svalové křeče a dochází k únavě.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.