Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Vláknina

Jedná se o sacharid s dlouhým řetězcem, který se nachází v potravinách. Vláknina se podle rozpustnosti ve vodě dělí na rozpustnou a nerozpustnou, která se ve vodě nedokáže rozpustit. Buňky lidského těla nemají enzymy, které dokážou vlákninu trávit, ale napomáhají tomu střevní bakterie, které potřebné enzymy mají. Množství vlákniny ve stravě je ideálně postupně zvyšovat.
Vlákninu obsahují celozrnné obiloviny, luštěniny, ovoce, zelenina, psyllium, škrob a otruby.

Vláknina funguje jako prebiotika, podporuje funkci zdraví prospěšných střevních bakterií, podporuje trávení a vyprazdňování, kdy může zkrátit dobu průchodu potravy střevem, zvýšit objem stolice. Působí preventivně proti metabolickým onemocněním a podporuje imunitu organismu, napomáhá hubnutí, snižuje chuť k jídlu a pomáhá snížit cholesterol v krvi. Snižuje zpětné vstřebávání žlučových kyselin do krevního řečiště, díky tomu působí preventivně proti vzniku kardiovaskulárních onemocnění (infarkt myokardu).

Nedostatek vlákniny zpomaluje průchod tráveniny tlustým střevem a hromadí se nebezpečné odpadní látky.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.