Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Vitamín K2

Další názvy:
Menatetrenon

Vitamín K2 je vitamín rozpustný v tucích, který se skládá z menachinonů, což je souhrnný název pro podobné sloučeniny vitamínu K, které mají nasycené řetězce. Pro tyto menachinony se používá název MK s číslovkou, která udává počet izoprénových jednotek (MK1 až MK15). Číslo ukazuje, jak dlouhý je vitamín. Nejčastěji se v běžném systému setkáváme s formou MK-4, MK-7 a MK-9.

Nejvíce používané jsou typy MK-4 a MK-7. Forma MK-4 (menatetrenon) má největší zastoupení v lidském těle, kde je tvořena bakteriemi přítomnými v lidském organismu. Nachází se v orgánech živočichů a je biosyntezován z vitamínu K1. Biologická využitelnost formy MK-4 je nižší než u formy MK-7.
MK-7 (menachinon) je tvořen při fermentaci sóji, kdy se využívá bakterie Bacillus subtillis. Výhodou je, že dokáže v těle působit až 24 hodin a vykazuje vyšší aktivitu u lidí než MK-4 díky lepší biologické dostupností a delšímu poločasu rozpadu.
Formu MK7 můžeme najít ve fermentovaných potravinách a v potravinách na bázi kvasinek. Forma MK4 se nachází v sýrech, vaječných žloutcích, mase, másle. Jeho hodnota je v potravě nižší než hodnota vitamínu K1 (fylochinon). Formu MK-9 můžeme najít v sýru, kvašeném zelí a je také produkován bakteriemi ve střevech.Forma MK7 je zastoupena v našem vitaminu D3&K2.
Ta
to patentovaná forma Vitamínu K2 ve formě MK7 je mnohem stabilnější než jiné formy Vitamínu K2. Tuto stabilitu přenáší i na Vitamín D3. Vyznačuje se vysokou využitelností pro tělo a zvyšuje biodostupnost i samotného vitamínu D3. Oproti běžným formám Vitaminu K2, které mají v těle poločas rozpadu 1,5 hodiny, zůstává tato forma Vitamínu K2 v těle 78 hodin. To znamená 48x delší poločas rozpadu v organismu.Vitamin K2 má
protizánětlivé, antioxidační účinky, pozitivně ovlivňuje metabolismus vápníku, podporuje zdraví a vývoj kostí, snižuje riziko zlomenin, působí preventivně proti úbytku kostní hmoty (osteoporózy), je důležitý při tvorbě tkání, pomáhá při srážení krve, podporuje zdraví cév, zpomaluje kornatění tepen, což je ukládání tukových látek do stěny cév (aterosklerózy) a brání hromadění vápníku v cévách (kalcifikace cév), čistí cévy od vápenatých usazenin a chrání játra před usazením vápníku. Vitamín K2 funguje nejlépe v kombinaci s vitamínem D, který také přispívá k lepšímu využití vápníku a udržení jeho dostatečné hladiny v krvi. 
Nedostatek se projevuje u lidí trpící těmito nemocemi: cystická fibróza, celiakie (nesnášenlivost lepku), dysfunkce jater a chronická střevní resekce.

Nedostatek vitamínu K2: krvácení z nosu, krev v moči, zlomeniny, krvácení dásní, anémie, špatná srážlivost, vápenaté usazeniny ve stěnách srdce, abnormality a defekty plodu u těhotných žen, hematomy a krvácení gastrointestinálního traktu.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.