Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Vitamín E

Vitamin E je důležitý vitamín pro silnou imunitu, zdravou pokožku a oči, který je jako jediný rozpustný v tucích. Má antioxidační účinek, což znamená, že chrání buňky před poškozením. Nejčastěji tento vitamín získáme z jídla. Dobrým zdrojem je rostlinný olej, listová zelenina - špenát, obilné potraviny, vejce a ořechy. Jeden snadný způsob, jak získat dostatek vitaminu E ve vaší stravě, je přidat do receptu lžíci oleje z pšeničných klíčků. Případně si můžeme pochutnat na slunečnicových semenech.

Vitamín E je vhodný na prevenci onemocnění srdce, Alzheimerovy choroby. Může zmírnit suchost, svědění a olupování spojené s ekzémem nebo atopickou dermatitidou. Vitamin E je používán v dermatologii již od padesátých let k ochraně pokožky před stárnutím a poškozením od slunce. Také může pomoci zlepšit pokožku hlavy a zmírnit vypadávání vlasů, které je způsobeno oxidačním stresem. Vitamín E také zlepšuje kognitivní funkce, působí jako prevence rakoviny. Isomery vitamínu E slouží jako ochranný antioxidant, který bojuje proti oxidaci cholesterolu. Je to proto, že mohou bojovat proti poškození volných radikálů v těle, což vede k oxidaci cholesterolu. Pozitivně ovlivňuje kardiovaskulární zdraví kvůli schopnosti snížit aktivitu enzymu, který kontroluje produkci/syntézu cholesterolu. Izomery tokotrienolu mohou zabránit adhezi buněk a tím zpomalit aterosklerózu.

 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.