Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Vitamin B7

Další názvy:
Biotin
Vitamín B7, který je známý jako biotin či vitamín H, je rozpustný ve vodě. Vitamíny, které jsou rozpustné ve vodě, nejsou uloženy, proto jsou důležité jejich denní příjem. Biotin pomáhá přeměňovat a využívat makronutrienty pro tělesnou energii a psychologické funkce.
Vyskytuje se v červeném mase, vejcích, semínkách, oříšcích, zelenině, kvasnicích a pšeničných otrubách. Biotin pomáhá metabolizovat tuky, bílkoviny, sacharidy a aminokyseliny. Udržuje zdravý stav pokožky, nehtů a vlasů, přispívá ke správnému metabolismu, podporujete zdravý duševní stav , využíváte se proti únavě a na podporu rekonvalescence. Dále podporuje zdravý růst plodu v těhotenství, stimuluje sekreci pumpy ze slinivky a
napomáhá snižovat hladinu cukru v krvi.

Nedostatek tohoto vitaminu může způsobit ztrátu vlasů, kožní problémy, lámavost nehtů, reagovat na vývoj plodu v těhotenství, necitlivost a brnění rukou, poškození imunitních funkcí. 

Denní dávka v literatuře je udávána orientačně:
děti: 100 μg
dospělí: 200 μg
Nejvyšší přípustné množství denně je udáváno na 500 μg.


 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.