Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Vitamin B4

Další názvy:
Adenin
Vitamin B4 patří do komplexu vitaminu skupiny B. Můžeme ho najít v mléce, mase a celozrnném pečivu . Obsahují ho také vejce, arašídy a pivovarské kvasnice . Jednou z nejdůležitějších rolí, kterou má adenosin, je pomoc při tvorbě dalších sloučenin, včetně adenosinmonofosfátu (AMP), který je součástí DNA/RNA, a adenosintrifosfátu (ATP), který působí jako zdroj paliva v buňkách. Ad  enosin   je nejprve přeměněn na svou bázi, nazývanou adenin, a poté přeměněn na AMP. Tvoří se také v důsledku rozkladu/metabolismu ATP, které naše buňky využívají pro energii, a biosyntézu v játrech.

Adenin se účastní biochemických organismů, syntézy nukleových kyselina metabolismu některých aminokyselin. Kromě toho podporuje tvorbu krve, snižuje riziko srdečních onemocnění, pomáhá vstřebávání železa a snižuje hladinu homocysteinu. Zkoumá se jeho pozitivní vliv při neurodegenerativních onemocněních jako je Alzheimerova a Parkinsonova choroba. Nedostatek vitaminu B4 v raném stádiu těhotenství může způsobit ke vzniku vrozených vývojových vad (např. rozštěp páteře).

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.