Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Vitamin B2

Další názvy:
Riboflavin
Vitamín B2 neboli riboflavin je rozpustný ve vodě. V těle se riboflavin neumí ukládat, proto je důležité její doplňovat v potravě. Pro lidské tělo je důležité, protože pracuje s jinými mikronutrienty. Vitamín B2 můžeme najít v droždí, mléku, vejcích, tvarohu, červeném mase, rybách, oříšcích a bramborách.

Riboflavin má protizánětlivé vlastnosti , je velmi potřebný pro vývoj a růst , v těle metabolizmus cukrů, aminokyselina a tuk, pomáhá proti migréně a mírné depresivní stavy. Zabraňuje kardiovaskulárním onemocněním tím, že snižuje krevní tlak a hladinu homocysteinu, který působí onemocnění srdce. Dále podporuje zdraví očí, pomáhá zpevňovat kosti, chrání játra před toxiny a snižuje poškození jater po jejich ischemii. Také chrání před autoimunitními poruchami. Nedostatek riboflavinu větší lámavost kostí, popraskané koutky úst, zánět hlasivek a spojivek, světlost. 

Doporučené dávkování vitamínu B2
děti:
0-6 měsíců: 0,3 mg
7-12: 0,4 mg
1-3 let: 0,5 mg
4-8 let: 0,6 mg
9-13 let: 0,9 mg

dospělí:
ženy 14-18 let: 1 mg
ženy nad 18 let: 1,1 mg
těhotné ženy: 1,4 mg
kojící ženy: 1,6 mg
muži nad 14 let: 1,3 mg

Díky rozpustnosti ve vodě se nadbytek vitamínů vyloučí v moči.

Produkty, kde tuto látku naleznete

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.