Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Vitamin B2

Další názvy:
Riboflavin
Vitamín B2 neboli riboflavin je rozpustný ve vodě. V těle se riboflavin neumí ukládat, proto je důležité jej doplňovat v potravě. Pro lidské tělo je důležité, protože pracuje s jinými mikronutrienty. Vitamín B2 můžeme najít v droždí, mléku, vejcích, tvarohu, červeném mase, rybách, oříšcích a bramborách.

Riboflavin má protizánětlivé vlastnosti, je velmi potřebný pro vývoj a růst, v těle ovlivňuje metabolismus cukrů, aminokyselin a tuků, pomáhá proti migréně a mírní depresivní stavy. Zabraňuje kardiovaskulárním onemocněním tím, že napomáhá snížit krevní tlak a hladinu homocysteinu, který způsobuje onemocnění srdce. Dále podporuje zdraví očí, pomáhá zpevňovat kosti, chrání játra před toxiny a snižuje poškození jater po jejich ischemii. Také chrání před autoimunitními poruchami. Nedostatek riboflavinu způsobuje větší lámavost kostí, popraskané koutky úst, zánět hlasivek a spojivek, světloplachost. 

Doporučené dávkování vitamínu B2
děti:
0-6 měsíců: 0,3 mg
7-12 měsíců: 0,4 mg
1-3 let: 0,5 mg
4-8 let: 0,6 mg
9-13 let: 0,9 mg

dospělí:
ženy 14-18 let: 1 mg
ženy nad 18 let: 1,1 mg
těhotné ženy: 1,4 mg
kojící ženy: 1,6 mg
muži nad 14 let: 1,3 mg

Díky rozpustnosti ve vodě se nadbytek vitamínů vyloučí v moči.

Produkty, kde tuto látku naleznete

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.