Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Višeň obecná

Další názvy:
Prunus cerasus
Višeň obecná je strom, který se využívá v přírodní medicíně. Oproti oblíbeným třešním jsou plody sladkokyselé a obsahují více vitamínu A. V léčitelství se využívají stopky i plody. Višeň obecná je svými nutričními hodnotami specifická. Kromě její intenzivní kyselé a lehce trpké chuti je výborným zdrojem živin, vitamínů a minerálů.
Obsahuje velké množství minerálů jako je měď, mangan, železo, jód, hořčík, vápník, fosfor, zinek a draslík. Z vitamínů je to především vitamín C, A a B6. Dále obsahuje třísloviny. Obsahuje poměrně velké množství vlákniny a také obsahuje melatonin.

Melatonin je látka, která reguluje spánkové cykly a pomáhá při nespavosti. Nejen, že pomáhá s fází usínání, ale podporuje i celkovou kvalitu spánku, aniž by narušila vlastní produkci melatoninu. Višeň obecná je svým obsahem melatoninu skvělá pro osoby s insomnií (porucha spánku).
Dále se používá jako doplňující léčba řídnutí kostí (osteoporózy) a jako doplněk při onemocnění štítné žlázy. Dále působí proti zácpě, pomáhá při poruchách krvetvorby, působí protizánětlivě a je efektivní při snižování hladiny kyseliny močové. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.