Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Včelí pyl

Včelí pyl je směs pylového květu, nektaru, enzymů, medu, vosku a sekretů včel. Obsahuje více než 250 biologických látek. Složení živin závisí na zdroji rostlin a sezóně. Včelí pyl obsahuje sacharidy, proteiny, tuky, vitamíny, minerály, enzymy, antioxidanty a mastné kyseliny. Jelikož působí jako antioxidant, chrání tělo před volnými radikály, dále posiluje imunitní systém, snižuje riziko srdečních onemocnění, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, zlepšuje funkci jater a snižuje stres. 

Pyl je bohatý na vitamíny, minerály, stopové prvky, enzymy a aminokyseliny. Je také skvělým zdrojem antioxidantů. Jeho přesný makeup se liší. To závisí na rostlině, kde byl pyl odebrán. Proteiny včelího pylu jsou těžší stravitelné než jiné zdroje bílkovin. Včely sbírají pyl z kvetoucích rostlin a mísí je s trávicími enzymy. Poté transportují tuto směs, známou jako včelí pyl, zpět do úlů a tam ji skladují jako zdroj potravy pro zbytek úlu.

Pylová zrnka obsahují to nejlepší, co příroda může poskytnout. Pravidelné užívání pylu vede k dlouhověkosti, zlepšuje chuť k jídlu, u obézních snižuje hmotnost zlepšením metabolismu, naopak u nezdravě hubených dokáže hmotnost zvýšit. Zlepšuje střevní těžkosti včetně průjmu, má antibiotický účinek, zlepšuje psychiku, jaterní choroby a nemoci srdce, zrak, zpevňuje vlasy a cévy, léčí zbytnělou prostatu a akceleruje růst.

Doposud je kupodivu málo známé, že květní pyl má obdivuhodné vynikající léčivé vlastnosti, jelikož je bohatý na biologické účinné látky, obsahuje veškeré nezbytné prvky a vitamíny pro lidský i zvířecí organizmus. Tento blahodárný vzácný květní pyl obsahuje též dosud neznámé látky a antibiotických účinkem dotvrzených v laboratořích a klinickými pokusy.

Mezi nejkvalitnější včelí pyl patří Perga. Perga je o více než 50% účinnější než květový pyl rouskovaný a ve většině případů nevyvolává alergické reakce.  

Co vše obsahuje květní pyl?

  • 19 mastných kyselin
  • Všechny vitamíny skupiny B
  • Vitamíny C, D a K
  • Bílkoviny
  • Minerální látky - 30 druhů
  • Enzymy (fermenty)
  • Aminokyseliny - přes 20 druhů

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.