Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Vápník

Další názvy:
Calcium
Vápník je důležitým minerálem, který se podílí na tvorbě kostí, zubů a dalších fyziologických procesech. Lidské tělo si neumí vápník vytvořit, proto je důležité jej přijímat stravou. Pro správnou absorpci vápníku je potřebný vitamín K a vitamín D, který se získává pobytem na slunci nebo v některých potravinách.
Vápník můžeme najít v mléčných výrobcích, listové zelenině, mořských řasách, sardinkách, sójových produktech, luštěninách.

Jednotlivé hodnoty doporučené příjmu se v závislosti na zdrojích liší.

děti 1-5 let : 800 mmg
5 -10 let: 800-1200 mmg
11-24: 1200 - 1500 mmg
muži: 25-70 let: 1000 mmg
ženy: 25-50 let: 1200 mmg
         50 a více: 1200 mmg
těhotná či kojící žena: 1000 mmg

Vápník je v našem těle nepostradatelný minerál, protože má hned několik funkcí. Reguluje svalovou kontrakci, včetně srdečního svalu, udržuje hustotu kostí a podporuje kvalitu zubů, podílí se na srážení krve, ovlivňuje hladké svalstvo, která se nachází kolem cév. 

Pokud není přijímán v dostatečném množství může mít za následek omezený vývoj a růst u dětí, řídnutí kostí a drolivost zubů.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.