Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Vápník

Další názvy:
Calcium
Vápník je důležitým minerálem, který se podílí na tvorbě kostí, zubů a dalších fyziologických procesech. Lidské tělo si neumí vápník vytvořit, proto je důležité jej přijímat stravou. Pro správnou absorpci vápníku je potřebný vitamín K a vitamín D, který se získává pobytem na slunci nebo v některých potravinách.
Vápník můžeme najít v mléčných výrobcích, listové zelenině, mořských řasách, sardinkách, sójových produktech, luštěninách.

Jednotlivé hodnoty doporučené příjmu se v závislosti na zdrojích liší.

děti 1-5 let : 800 mmg
5 -10 let: 800-1200 mmg
11-24: 1200 - 1500 mmg
muži: 25-70 let: 1000 mmg
ženy: 25-50 let: 1200 mmg
         50 a více: 1200 mmg
těhotná či kojící žena: 1000 mmg

Vápník je v našem těle nepostradatelný minerál, protože má hned několik funkcí. Reguluje svalovou kontrakci, včetně srdečního svalu, udržuje hustotu kostí a podporuje kvalitu zubů, podílí se na srážení krve, ovlivňuje hladké svalstvo, která se nachází kolem cév. 

Pokud není přijímán v dostatečném množství může mít za následek omezený vývoj a růst u dětí, řídnutí kostí a drolivost zubů.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Terapie červeným světlem
Terapie červeným světlem
Terapie červeným světlem, známá také jako nízkoúrovňová laserová terapie a fotobiomodulace, je terapeutická technika, která využívá červené a blízké infračervené vlnové délky světla k léčbě kožních problémů jako jsou vrásky, jizvy a trvalé rány, stejně jako k léčbě bolesti kloubů, šlach a svalů, a dokonce i ke zmírnění vedlejších účinků chemoterapie.
Lipozomální vitamín C
Lipozomální vitamín C
Vitamin C (kyselina askorbová) je vitamin, který vaše tělo potřebuje k tvorbě krevních cév, chrupavek, svalů a kolagenu v kostech. Je také nezbytný pro proces hojení vašeho těla. Můžeme jej najít v potravinách jako jsou sladké brambory, paprika, melouny, citrusové plody, červené zelí, kiwi nebo chřest. 
N-Acetyl cystein (NAC)- „SUPERMAN“ mezi antioxidanty
N-Acetyl cystein (NAC)- „SUPERMAN“ mezi antioxidanty
N-acetyl cystein je antioxidant s četnými pozitivními vlivy na naše zdraví. Pomáhá chránit naše plíce, mozek a srdce. Bojuje proti infekcím a zánětům. Zvyšuje hladinu glutathionu a tím chrání tělo před oxidačním stresem, který bývá příčinou chronických onemocnění. V dnešním článku se dočtete o jeho benefitech, dávkování a případných vedlejších účincích.
Vše co potřebujete vědět o vitamínu K
Vše co potřebujete vědět o vitamínu K
Většina lidí o vitamínu K2 nikdy neslyšela. I přesto, že hraje tento vitamín zásadní roli v mnoha aspektech našeho zdraví, je v naší stravě vzácný a dosud mu nebyla věnována velká pozornost. Vitamín K objevil zubař Weston Price, který na počátku 20. století cestoval po světě a zkoumal vztah mezi stravou a nemocemi v různých částech světa. Zjistil, že přirozená, neprůmyslová strava měla vysoký obsah určité živiny, která podle všeho poskytovala ochranu proti zubnímu kazu a chronickým nemocem. Věří se, že právě tato tajemná živina byl vitamín K2.