Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Vápník

Další názvy:
Calcium
Vápník je důležitým minerálem, který se podílí na tvorbě kostí, zubů a dalších fyziologických procesech. Lidské tělo si neumí vápník vytvořit, proto je důležité jej přijímat stravou. Pro správnou absorpci vápníku je potřebný vitamín K a vitamín D, který se získává pobytem na slunci nebo v některých potravinách.
Vápník můžeme najít v mléčných výrobcích, listové zelenině, mořských řasách, sardinkách, sójových produktech, luštěninách.

Jednotlivé hodnoty doporučené příjmu se v závislosti na zdrojích liší.

děti 1-5 let : 800 mmg
5 -10 let: 800-1200 mmg
11-24: 1200 - 1500 mmg
muži: 25-70 let: 1000 mmg
ženy: 25-50 let: 1200 mmg
         50 a více: 1200 mmg
těhotná či kojící žena: 1000 mmg

Vápník je v našem těle nepostradatelný minerál, protože má hned několik funkcí. Reguluje svalovou kontrakci, včetně srdečního svalu, udržuje hustotu kostí a podporuje kvalitu zubů, podílí se na srážení krve, ovlivňuje hladké svalstvo, která se nachází kolem cév. 

Pokud není přijímán v dostatečném množství může mít za následek omezený vývoj a růst u dětí, řídnutí kostí a drolivost zubů.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit! 
Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
Kreatin patří mezi nejoblíbenější a nejvíce propagované suplementy na poli fitness scény. Používá se jako doplněk stravy převážně ke zvýšení sportovního výkonu, následné regeneraci, a také pro stimulaci a zvýšení objemu svalové hmoty. protože je kreatin běžně obsažený v potravinách a syntetizovaný naším tělem, je obsažený za látku velmi bezpečnou.