Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Tužebník jilmový

Další názvy:
Spiraea ulmaria, Filipendula ulmaria

Je vytrvalá bylina až dva metry vysoká. Kvete od května do srpna. Roste na vlhkých březích vodních toků, na prameništích a loukách. Jedná se o prastarou léčivou rostlinu, která byla používaná už ve starověku.

Obsahuje řadu antioxidantů, které podporují celkové zdraví. Snižuje riziko výskytu onemocnění včetně rakoviny a progresivních degenerativních onemocnění jako je Alzheimerova choroba. Pomáhá proti poškození volných radikálů a chrání před oxidačním stresem, který je často spojen s buněčnými mutacemi a zrychleným buněčným rozpadem. Používá se při pálení žáhy, gastritidy a u dětí na průjem. Zklidňuje a chrání sliznici trávicího traktu, žaludeční výstelku a snižuje kyselost. Podporuje hojení chronických vředů a zabraňuje vzniku lézí. Snižuje záněty kloubů, artritidy a dny a jeho analgetické vlastnosti zmírňují bolest. Je přírodní přísada, která pomáhá zlepšit vzhled pokožky, odstraňuje nečistoty a nadbytečný kožní maz. Obsahuje kyselinu salicylovou, která pomáhá odstraňovat zbytky make-upu a urychluje vysušení pupínků.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.