Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Tryptofan

Další názvy:
L-tryptofan
Nezbytná aminokyselina, která je potřebná pro každou tělesnou buňku. S pomocí tryptofanu tělo vyrábí  neurohormony serotonin, melatonin, nespočet druhů enzymů, vitamíny řady B3 a tisíce dalších látek.
Jde o důležitou aminokyselinu, kterou si lidské tělo ho neumí syntetizovat, přijímá jej pouze z potravin. Např. z mléčných potravin, avokáda, vlašských ořechů, banánů, libového masa, drůbeže, ryb.

Má blahodárné účinky pro tělo. Pomáhá vylepšit kvalitu spánku, léčí nespavost, snižuje bolest hlavy a migrény. Pomáhá udržet vaší váhu, snižuje chuť k jídlu, zmírňuje příznaky PMS, pomáhá snížit příznaky demence, chrání oči před UV zářením. Důležitým produktem tryptofanu je  5HTP /5-hyrdoxytryptophan/ působí v centrálním nervovém systému a mozku tím, že zvyšuje produkci serotoninu. Serotoninu se říká hormon štěstí a radosti.

Jeho nedostatek v našem těle může dle vědců vést ke špatné náladě, duševním poruchám, panickým poruchám, depresím, dále se nedostatek může projevit nevolností, závratí, zhoršením dlouhodobé paměti, zhoršení příznaků PMS.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.