Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Tryptofan

Další názvy:
L-tryptofan
Nezbytná aminokyselina, která je potřebná pro každou tělesnou buňku. S pomocí tryptofanu tělo vyrábí  neurohormony serotonin, melatonin, nespočet druhů enzymů, vitamíny řady B3 a tisíce dalších látek.
Jde o důležitou aminokyselinu, kterou si lidské tělo ho neumí syntetizovat, přijímá jej pouze z potravin. Např. z mléčných potravin, avokáda, vlašských ořechů, banánů, libového masa, drůbeže, ryb.

Má blahodárné účinky pro tělo. Pomáhá vylepšit kvalitu spánku, léčí nespavost, snižuje bolest hlavy a migrény. Pomáhá udržet vaší váhu, snižuje chuť k jídlu, zmírňuje příznaky PMS, pomáhá snížit příznaky demence, chrání oči před UV zářením. Důležitým produktem tryptofanu je  5HTP /5-hyrdoxytryptophan/ působí v centrálním nervovém systému a mozku tím, že zvyšuje produkci serotoninu. Serotoninu se říká hormon štěstí a radosti.

Jeho nedostatek v našem těle může dle vědců vést ke špatné náladě, duševním poruchám, panickým poruchám, depresím, dále se nedostatek může projevit nevolností, závratí, zhoršením dlouhodobé paměti, zhoršení příznaků PMS.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.