Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Tribulus Terrestris

Další názvy:
Kotvičník zemní
Tribulus terrestris neboli kotvičník zemní je rostlina, která je po mnoho let používaná pro celou řadu zdravotních přínosů. Roste na mnoha místech Evropy, Asie, Afriky a Středního východu a přezdívá se ji “rostlinná viagra”. Bývá nazývána také jako bulharský Tribulus, přičemž Kotvičník pocházející právě z Bulharka je považován za nejkvalitnější, protože vyrůstá ve svém přirozeném prostředí a dokáže z půdy načerpat aktivní látky v dostatečné míře. Důležité si tuto rostlinu neplést s jinými druhy Tribulusu, které rostou v jiných částech světa, protože má oproti nim jiné fyziologické a farmakologické vlastnosti. Rostlina se využívá celá. 

Tribulus terrestris obsahuje saponiny, protodioscin, alkaloidy, glykosidy, lignany, mastné kyseliny, aminokyseliny, třísloviny a taniny. Tyto látky jsou nejvíce obsažené v kořenu a plodech.  

V tradiční čínské medicíně byl používán při potížích vylučovacího (ledvinové kameny) a pohlavního systému. Tribulus bývá používán k zvýšení sexuálního libida (u žen obzvlášť v období menopauzy), zlepšení erekce a tvorbě spermií. Kromě toho podporuje funkci nervové soustavy a sportovci jej používají k nárůstu svalové hmoty. Pomáhá udržovat zdraví močového systému. Snižuje hadinu cukru v krvi. 
Další přínosy této rostliny pro lidi zatím nejsou potvrzeny, protože byl udělán výzkum u zvířat, kde byly zjištěny následující přínosy: působí jako diuretikum, má protizánětlivé účinky a zlepšuje imunitní systém. 

Při užívání se u některých lidí mohou objevit vedlejší účinky mezi které patří žaludeční křeče a je možné i riziko poškození ledvin. 

Kotvičník není vhodný pro těhotné a kojící ženy a pro osoby s onemocněním jater nebo ledvin.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Lipozomální vitamín C
Lipozomální vitamín C
Vitamin C (kyselina askorbová) je vitamin, který vaše tělo potřebuje k tvorbě krevních cév, chrupavek, svalů a kolagenu v kostech. Je také nezbytný pro proces hojení vašeho těla. Můžeme jej najít v potravinách jako jsou sladké brambory, paprika, melouny, citrusové plody, červené zelí, kiwi nebo chřest. 
N-Acetyl cystein (NAC)- „SUPERMAN“ mezi antioxidanty
N-Acetyl cystein (NAC)- „SUPERMAN“ mezi antioxidanty
N-acetyl cystein je antioxidant s četnými pozitivními vlivy na naše zdraví. Pomáhá chránit naše plíce, mozek a srdce. Bojuje proti infekcím a zánětům. Zvyšuje hladinu glutathionu a tím chrání tělo před oxidačním stresem, který bývá příčinou chronických onemocnění. V dnešním článku se dočtete o jeho benefitech, dávkování a případných vedlejších účincích.
Vše co potřebujete vědět o vitamínu K
Vše co potřebujete vědět o vitamínu K
Většina lidí o vitamínu K2 nikdy neslyšela. I přesto, že hraje tento vitamín zásadní roli v mnoha aspektech našeho zdraví, je v naší stravě vzácný a dosud mu nebyla věnována velká pozornost. Vitamín K objevil zubař Weston Price, který na počátku 20. století cestoval po světě a zkoumal vztah mezi stravou a nemocemi v různých částech světa. Zjistil, že přirozená, neprůmyslová strava měla vysoký obsah určité živiny, která podle všeho poskytovala ochranu proti zubnímu kazu a chronickým nemocem. Věří se, že právě tato tajemná živina byl vitamín K2.
Omega-3 nenasycené mastné kyseliny
Omega-3 nenasycené mastné kyseliny
Omega-3 mastné kyseliny jsou známé kvůli jejich dobrému vlivu na naše zdraví. V těle působí pozitivně na kardiovaskulární systém, pomáhají při budování svalové hmoty a příznivě ovlivňují naši náladu. Poněvadž si lidské tělo neumí vytvořit omega-3 mastné kyseliny, označují se tyto kyseliny jako „esenciální“, což znamená, že je musíme získat ze své stravy.