Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Tribulus Terrestris

Další názvy:
Kotvičník zemní
Tribulus terrestris neboli kotvičník zemní je rostlina, která je po mnoho let používaná pro celou řadu zdravotních přínosů. Roste na mnoha místech Evropy, Asie, Afriky a Středního východu a přezdívá se ji “rostlinná viagra”. Bývá nazývána také jako bulharský Tribulus, přičemž Kotvičník pocházející právě z Bulharka je považován za nejkvalitnější, protože vyrůstá ve svém přirozeném prostředí a dokáže z půdy načerpat aktivní látky v dostatečné míře. Důležité si tuto rostlinu neplést s jinými druhy Tribulusu, které rostou v jiných částech světa, protože má oproti nim jiné fyziologické a farmakologické vlastnosti. Rostlina se využívá celá. 

Tribulus terrestris obsahuje saponiny, protodioscin, alkaloidy, glykosidy, lignany, mastné kyseliny, aminokyseliny, třísloviny a taniny. Tyto látky jsou nejvíce obsažené v kořenu a plodech.  

V tradiční čínské medicíně byl používán při potížích vylučovacího (ledvinové kameny) a pohlavního systému. Tribulus bývá používán k zvýšení sexuálního libida (u žen obzvlášť v období menopauzy), zlepšení erekce a tvorbě spermií. Kromě toho podporuje funkci nervové soustavy a sportovci jej používají k nárůstu svalové hmoty. Pomáhá udržovat zdraví močového systému. Snižuje hadinu cukru v krvi. 
Probíhají výzkumy k dalším léčebným účinkům jako je zvýšené vylučování vody (diuretikum), protizánětlivé účinky a zlepšení funkce imunitního systému. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.