Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Toxicodendron succedaneum

Další názvy:
Voskovka
Toxicodendron succedaneum neboli voskovka je listnatý keř nebo malý strom. Jedná se o jeden z primárních druhů toxikodendronu, u kterého se z komerčních důvodů sklízí míze, která se používá k výrobě lak, svíček, vosku, v přírodě se sbírá pro použití jako lék a zdroj různých materiálů. Listy obsahují taniny, karcinogenní kyselinu shikimovou. Rostliny produkují ovoce, jejichž kyselá buničina se konzumuje a obsahuje kyselinu ellagovou a mastné kyseliny (kys. palmitová, ks. stearová, kys. arachidová, kys. olejová a kys. linolová). Olej ze semen obsahuje glyceridů palmitové, olejové a linolové. Ze stonku rostliny se dělá extrakt, který obsahuje antioxidant fisetin.

K léčebným účinkům se používá extrakt ze stonku, který obsahuje antioxidant fisetin, který má řadu léčebných účinků. Působí protizánětlivě. Působí jako protijed. Může snížit stres, fisetin reguluje zánětlivé dráhy a deaktivuje několik hlavních zánětlivých sloučenin. Posiluje imunitní systém. Pomáhá chránit mozek, zlepšuje paměť, může působit preventivně před Alzheimerovou chorobou. Pomáhá kontrolovat hladinu cukru v krvi, chrání srdce. Podporuje zdraví jater. Zpomaluje stárnutí. V několika studiích se zjistilo, že fisetin zabraňuje množení a šíření rakovinných buněk, zejména u rakoviny prsu.


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit!