Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Terpeny

Terpeny jsou aromatické sloučeniny, které rostlinám dodávají výraznou vůni. Terpeny jsou nejčastěji spojovány s kanabidiolem, protože rostliny konopí mají extrémně vysoké koncentrace terpenů. Terpeny jsou vylučovány v konopných trichomech a dodávají konopí jejich výraznou barvu a vůni. Terpeny v rostlinách přitahují opylovače, odvracejí predátory a pomáhají rostlinám zotavit se ze zranění. 
Rostliny obsahující terpeny mimo konopí jsou i levandule, rozmarýn, máta, citrusové rostliny, vyskytují se i v ovoci. 

Terpenů existuje stovky druhů, patří mezi ně např: myrcen, linalool, karyofylen, pinen. Terpeny jsou bioaktivní. Mohou zesílit účinky vyvolané CBD.  Terpeny se používají v aromaterapii, kde podpoří silnou vůní éterických olejů, zvyšují emoční pohodu a mají různé zdravotní výhody. Podporují spánek, zvyšují energetickou hladinu. Oleje z máty peprné pomáhají při fyzických onemocněních. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.