Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním

Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici, brokolicových klíčcích či květáku, A není to ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.

1.) Velmi silný antioxidant

Jednou z klíčových vlastností sulforafanu je jeho výrazná antioxidační aktivita. Antioxidanty jsou základní složkou, která chrání buňky před škodlivými účinky volných radikálů - nestabilních molekul, které mohou poškodit buněčnou strukturu a přispívat ke stárnutí a vzniku řady nemocí, včetně rakoviny. Sulforafan je schopen aktivovat několik antioxidačních drah a enzymů, což znamená dostatečnou ochranu našich buněk. Dokonce jde o jeden z nejsilnějších antioxidantů.

2.) Protirakovinné působení

Zajímavým aspektem sulforafanu je jeho potenciální schopnost bojovat proti rakovině. Několik výzkumů ukazuje, že sulforafan může inhibovat růst nádorových buněk a indukovat apoptózu (programovanou buněčnou smrt) v určitých typech rakovinných buněk. Díky své schopnosti ovlivnit několik signálních drah souvisejících s vývojem nádorů je sulforafan především za slibnou molekulu v oblasti prevence i léčby nádorových onemocnění.

3.) Neuroprotektivní a anti-aging efekt

Sulforafan může mít také neuroprotektivní účinky. Bylo zjištěno, že stimuluje exprese antioxidačních a detoxikačních enzymů v mozku, což by mohlo hrát roli v ochraně neuronů před stresem a poškozením. Tyto vlastnosti mají potenciál být prospěšné v kontextu neurodegenerativních onemocnění, jako jsou Alzheimerova nebo Parkinsonova choroba.

4.) Podpora zdraví střev

Střeva jsou klíčová pro naše celkové zdraví. Ovlivňují vše od imunitní reakce po náladu. Sulforafan má pozitivní vliv na zdraví střev tím, že podporuje růst prospěšných bakterií a zároveň inhibuje patogenní bakterie. Výzkum také souvisí, že sulforafan může chránit střevní bariéru a minimalizovat dopady zánětlivých střevních onemocnění.

Závěr

Sulforafan je fascinující molekula, která může přinést mnoho prospěchu pro naše zdraví, od podpory antioxidační obrany proti potenciálnímu boji proti rakovině a podporu střevního zdraví. Jíst zeleninu, jako je brokolice, květák a ostatní druhy z rodiny brukvovitých, je jednoduchý způsob, jak začlenit sulforafan do vaší stravy a těžit z jeho mnoha potenciálních výhod.

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z