Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Spirulina

Další názvy:
Arthrospira
Spirulina jsou vzplývavé vláknité sinice s cylindrickými buňkami. Spirulina je sínice, která je často označována jako modrozelená řasa. Řadí se mezi superpotraviny, které obsahují velké množství důležitých živin, vitamínů a minerálů, ale nízký počet kalorií a tuků.  Obsahuje spoustu antioxidačních látek, bílkoviny, vitamíny B1, B2, B3, měď, železo, hořčík, draslík a mangan.

Spirulina má antioxidační a protizánětlivé účinky. Pomáhá snižovat cholesterol v krvi, pomáhá snižovat krevní tlak. Dokáže zvýšit hladinu hemoglobinu v krvi, snižuje příznaky alergického onemocnění, zlepšujte výkonnost a vytrvalost. Tato zelená řasa má vysoký obsah bílkovin, díky čemuž je řazena na přední místa mezi potravinami s jejich nejvyšším obsahem, protože tvoří až 70 % jejího obsahu.

Při užívání spiruliny se může zvýšit teplota, plynatost, ospalost, vyrážka a svědění kůže. 
Lidé s alergií na mořské řasy, jód by neměli užívat spirulinu. Těhotné a kojící ženy by se před zahájením užívání měly poradit s lékařem. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.