Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Slunečnicový olej

Další názvy:
Helianthus Annuus Seed Oil, Sunflower Oil
Slunečnicový olej je lisovaný za studena a je extrahovaný ze semen slunečnic. Slunečnicový olej je často považován za zdravý olej, protože obsahuje nenasycené tuky, které prospívají zdraví srdce. Případné přínosy slunečnicového oleje však závisí na typu oleje a složení živin. Slunečnicový olej má uplatnění při vaření a také je široce používán v kosmetickém průmyslu. Používá se jako přírodní složka v produktech pro péči o pleť již stovky let po celém světě a může se pochlubit celou řadou výhod. Obsahuje kyselinu linolovou, olejovou, palmitovou, lecitin, karotenoidy, tokoferoly, vitamíny A, D, E, selen, hořčík, kyselinu listovou a proteiny.

Slunečnicový olej má antioxidační účinky. Snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění, snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Působí preventivně proti revmatoidní artritidě. Chrání před astmatem. Chrání před rakovinou tlustého střeva, dělohy, plic a kůže. Snižuje riziko infekce u předčasně narozených dětí. Podporuje zdraví nervového systému. Léčí akné, ekzémy a zarudnutí kůže.

Obsahuje několik sloučenin, které prospívají pokožce. Konkrétně se jedná o kyselinu olejovou, vitamin E, sezamol a kyselinu linolovou. Vitamin E je antioxidant, který pomáhá chránit pokožku před volnými radikály a nepříznivými vlivy slunce, jako je předčasné stárnutí a vrásky. Použití produktu péče o pleť se slunečnicovým olejem představuje skvělý způsob, jak získat výhody vitamínu E pro pokožku. Kyselina linolová pomáhá udržovat přirozenou bariéru pokožky, podporuje její schopnost zadržovat vlhkost a také má protizánětlivý účinek. Díky tomu je prospěšná pro suchou pokožku a kožní onemocnění jako je ekzém.

Slunečnicový olej je bohatý na antioxidanty a poskytuje ochranu před volnými radikály, které mohou způsobit předčasné stárnutí. Pomáhá pleti k tomu, aby zůstala čistá, bez nečistot a toxinů. Je zvláčňující, hydratuje pokožku a uzamyká vlhkost. Zbavuje pokožku odumřelých kožních buněk, uvolňuje ucpané póry, pokožku osvěžuje a oživuje. Je známý svou schopností zklidňovat podrážděnou nebo zarudlou pokožku. Snadno se vstřebává do pokožky, dokáže vyrovnat vzhled povrchu pokožky a zmenšit rozšířené póry. Díky ochranným antioxidantům a své schopnosti zadržovat vlhkost může slunečnicový olej pomoci minimalizovat vzhled jemných linek a vrásek.

Slunečnicový olej je vhodný pro všechny typy pleti. Je ideální pro péči o suchou pleť, citlivou, smíšenou, mastnou i zralou pleť. Suché pokožce dodává slunečnicový olej vlhkost. Citlivou pokožku zklidňuje a poskytuje ochranu. V případě smíšené pleti pomáhá j pleť hydratovat a vyrovnávat mastnotu v oblastech, které to potřebují. Benefit přináší o pro mastnou pleť, jelikož neucpává póry a pomáhá regulovat produkci kožního mazu. Zralé pleti dodává hydrataci a minimalizuje vzhled jemných linek a vrásek a zároveň ji chrání před poškozením.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.