Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Slunečnicový lecitin

Další názvy:
Fosfatidylcholin
Lecitin je nažloutlá látka, která se přirozeně nachází v tkáních našeho těla i v rostlinách. Slunečnicový lecitin není sice tak běžný jako sojový lecitin, ale mnoho lidí mu již dává přednost, pokud se snaží vyhýbat se geneticky modifikovaným organismům v potravě. Zatímco soja je hromadně geneticky modifikována, slunečnicová semínka nejsou. 

Klíčový rozdíl mezi sojovým lecitinem a slunečnicovým lecitinem je v tom, že extrakce sójového lecitinu využívá chemikálie, jako je aceton a hexan, zatímco extrakce slunečnicového lecitinu probíhá lisováním za studena bez použití jakékoliv chemikálie.

Největší přednosti lecitinu je schopnost snižovat hladinu cholesterolu a podpora oběhového a nervového systému. Mastné kyseliny přítomné v slunečnicovém lecitinu jsou bohaté na cholin, který používá téměř každá buňka v těle a je klíčovou součástí buněčné membrány. Pomáhá také obnovit kostní tkáň a chránit ji.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
Kreatin patří mezi nejoblíbenější a nejvíce propagované suplementy na poli fitness scény. Používá se jako doplněk stravy převážně ke zvýšení sportovního výkonu, následné regeneraci, a také pro stimulaci a zvýšení objemu svalové hmoty. protože je kreatin běžně obsažený v potravinách a syntetizovaný naším tělem, je obsažený za látku velmi bezpečnou.
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím.