Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Slunečnicová semínka

Další názvy:
Helianthus Annuus seeds, Sunflower seeds
Slunečnice je okrasná květina pocházející ze Severní Ameriky, v současnosti ji však můžeme nalézt po celém světě. Plody slunečnice jsou semínka, která se sklízejí z květu rostliny, jenž může dosahovat velikosti až 30 cm a může obsahovat až dva tisíce semínek. Semínka jsou obalena v černobílých slupkách, mají jemnou oříškovou chuť a můžou se jíst čerstvé nebo pečené.

Slunečnicová semínka obsahují řadu živin, mezi něž patří: vitamíny E, B6 a B9, kyselina listová, bílkoviny, měď, selen, železo, hořčík, draslík, mangan a zinek.

Mezi hlavní výhody přidání slunečnicových semínek do stravy patří to, že dokážou snížit riziko kardiovaskulárních chorob díky snížení hladiny cholesterolu a cukru v krvi a regulaci krevního tlaku. Dále podporují zdraví kostí, kdy zajišťuje jejich správnou mineralizaci. Podporují růst a vývoj plodu v těhotenství. Semínka pomáhají zvýšit hladinu serotoninu v mozku. Při menším množství mohou pomoci s redukcí tělesného tuku. Chrání před UV zářením, čímž podporují zdraví pokožky a vlasů. V poslední řadě mají také pozitivní vliv na psychiku člověka, kdy pomáhají léčit úzkost, depresi a nespavost.

Slunečnicová semínka jsou zdraví velmi prospěšná a pro své četné cenné vlastnosti jsou také oblíbenou kosmetickou přísadou. Ze semínek, která jsou bohatá na nenasycené mastné kyseliny a další živiny, se získává extrakt, který se používá v přípravcích pro péči o pleť a vlasy. Extrakt ze slunečnicových semínek posiluje kožní bariéru a zanechává pokožku hladkou a jemnou. Vysoký obsah vitaminu E, který má silné antioxidační účinky, zajišťuje ochranu pokožky před vnějšími vlivy prostředí a přispívá k celkovému zdraví pokožky.

Tento extrakt je také skvělý pro péči o vlasy. Působí jako změkčovadlo, vlasy zjemňuje a dodává jim lesk a hebkost. Dodává vlasům hydrataci, chrání je a pomáhá předcházet lámání vlasů. Zároveň vlasům poskytuje přirozenou UV ochranu. Extrakt je plný mastných kyselin, což z něj činí mimořádně vyživující prostředek na vlasy. Zabraňuje vysoušení a poškození vlasů, je lehký, vlasy nezatěžuje a zmírňuje vypadávání vlasů.

 


 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.