Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Sléz divoký

Další názvy:
Malva sylvestris

Sléz je vytrvalá bylina, u nichž se využívají květy, listy a kořen. Všechny části rostliny obsahují látku podobnou hlenu, která dokáže zklidnit sliznici. Mezi účinné látky slezu patří: flavonoidy, fenolové kyseliny, taniny, vitamíny A, B, C, E, vápník, zinek, hořčík, selen a draslík. 

Sléz divoký má antioxidační, protizánětlivé a antibakteriální účinky. Díky obsahujícímu slizu dokáže léčit bolest v krku, suchý kašel díky zvlhčení sliznice a bronchitidu. Léčí bolest žaludku a díky obsahu vlákniny i zácpu. Sléz se dá se přikládá přímo i na pokožku, kde léčí modřiny, popáleniny, otoky a vředy.  Extrakt se získává z květů, listů i stonků. Má velmi zklidňující účinek na pokožku a proto je často používán i ve výrobcích pro péči o dítě. Dodává pokožce vlhkost a přispívá k vypnutí pleti. Působí protizánětlivě a je tak vhodný k léčbě akné a ekzémů. Používá se zejména v přípravcích na a po opalování a hydratačních krémech.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
Kreatin patří mezi nejoblíbenější a nejvíce propagované suplementy na poli fitness scény. Používá se jako doplněk stravy převážně ke zvýšení sportovního výkonu, následné regeneraci, a také pro stimulaci a zvýšení objemu svalové hmoty. protože je kreatin běžně obsažený v potravinách a syntetizovaný naším tělem, je obsažený za látku velmi bezpečnou.
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím.