Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Sléz divoký

Další názvy:
Malva sylvestris

Sléz je vytrvalá bylina, u nichž se využívají květy, listy a kořen. Všechny části rostliny obsahují látku podobnou hlenu, která dokáže zklidnit sliznici. Mezi účinné látky slezu patří: flavonoidy, fenolové kyseliny, taniny, vitamíny A, B, C, E, vápník, zinek, hořčík, selen a draslík. 

Sléz divoký má antioxidační, protizánětlivé a antibakteriální účinky. Díky obsahujícímu slizu dokáže léčit bolest v krku, suchý kašel díky zvlhčení sliznice a bronchitidu. Léčí bolest žaludku a díky obsahu vlákniny i zácpu. Sléz se dá se přikládá přímo i na pokožku, kde léčí modřiny, popáleniny, otoky a vředy.  Extrakt se získává z květů, listů i stonků. Má velmi zklidňující účinek na pokožku a proto je často používán i ve výrobcích pro péči o dítě. Dodává pokožce vlhkost a přispívá k vypnutí pleti. Působí protizánětlivě a je tak vhodný k léčbě akné a ekzémů. Používá se zejména v přípravcích na a po opalování a hydratačních krémech.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit!