Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Skvalen/Skvalan

Další názvy:
Squalene, Squalane
Skvalen je lipid přirozeně produkovaný kožními buňkami. S věkem ale jeho produkce klesá, v důsledku čehož se pokožka stává sušší a drsnější. Skvalen se nevyskytuje pouze u lidí, přirozeně se vyskytuje také v olivách, rýžových otrubách, cukrové třtině nebo žraločích játrech. Jedná se o olej, který se používá v kosmetickém, lékařském a farmaceutickém průmyslu. Jeho název je odvozen od čeledi žraloků Squalidae, ze které byl poprvé extrahován. Skvalen je hydratační přípravek, který napodobuje oleje přirozeně se vyskytující v pokožce. Představuje vynikající změkčovadlo, které je bohatým zdrojem antioxidantů s protinádorovými vlastnostmi chránící pokožku před karcinogeny.

Živočišný i rostlinný skvalen je však příliš nestabilní na to, aby mohl být použit v produktech péče o pleť. Při vystavení kyslíku může žluknout a rychle se kazit. Proto musí být skvalen před použitím v produktech péče o pleť hydrogenován na skvalan, což je stabilní forma molekuly. Hydrogenace je proces přeměny skvalenu z nenasyceného oleje na nasycený olej - skvalan. Činí jej šetrnější k pokožce a zároveň pomáhá prodloužit jeho trvanlivost. Skvalan je tedy hydrogenovaná verze skvalenu. Nabízí stejné zvlhčující vlastnosti a výhody pro pokožku jako skvalen, jen s mnohem delší trvanlivostí. 

Skvalan zvyšuje absorpci krémů, zabraňuje ztrátě vlhkosti v pokožce a snižuje výskyt jemných linek a vrásek. Díky těmto vlastnostem se stal vyhledávanou složkou zejména v produktech proti stárnutí. Zvyšuje hydrataci a hladinu vlhkosti, čímž dodává pokožce živější a zdravější vzhled. Má antioxidační a detoxikační účinky. Jeho pravidelné používání může zvýšit produkci kolagenu, což vede k pevnější pokožce. Přestože se jedná o olej, je lehký a neucpává póry. Má protizánětlivé účinky, které pomáhají snížit zarudnutí a otoky a zklidnit zánětlivá kožní onemocnění včetně akné a ekzému. Skvalan přináší výhody i pro vlasy. Vlasy zvlhčuje, zvyšuje jejich lesk, zabraňuje lámání vlasů a chrání je před poškozením.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.