Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Sibiřský ženšen

Další názvy:
Eleuterokok ostnitý, Eleutherococcus Senticosus

Ženšen sibiřský má původ na Sibiři, odkud pochází i jeho název, ale je možné jej najít i v severní Číně. Nepovažuje se za pravý ženšen, ale stejně jako on je považován za adaptogen, který pomáhá tělu bránit se před stresory - tělo se lépe dokáže přizpůsobit fyzickému, emociálnímu a enviromentálnímu stresu. K léčbě se využívá pouze jeho kořen, z kterého se dělá extrakt. Kořen se během září opatrně zpracuje, kdy se za ne moc vysokých teplot usuší a následně naseká na drobné kousky. Konzumovat by se měl jeden měsíc a pak je vhodné udělat pauzu na pár týdnů. Sibiřský ženšen obsahuje polysacharidy a eleutherozidy.

Je vhodný k posílení imunity, dlouhověkosti a vytrvalosti. Zmírňuje únavu, pomáhá předcházet a léčit nachlazení a chřipku. Má také antioxidační a antibakteriální účinek. Zlepšuje funkci kardiovaskulárního systému a příznaky fibromyalgie, což je porucha charakterizovaná bolestí pohybového aparátu, především svalů. Může zlepšit příznaky deprese a příznaky menopauzy. U žen podporuje pravidelnou menstruaci a podporuje zdraví dělohy. U mužů může zvyšovat počet spermií, díky vyšší hladině testosteronu. Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.