Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Shiitake

Další názvy:
Houževnatec jedlý
Shiitake je houba pocházející z východní Asie. Jsou tmavě hnědé a rostou na stromech, které mají tvrdé dřevo. Shiitake může představovat celé jídlo, které je vhodné díky svým živinám například pro vegetariány, ale také lze Shiitake užívat jako doplněk stravy. Má nízký obsah kalorií, ale velké množství vlákniny, vitamínu B a některých minerálů jako je měď, zinek, mangan nebo selen. Dále obsahuje polysacharidy, terpenoidy, steroly a lipidy. Celkové množství bioaktivních látek závisí na tom, kde se houba pěstuje, skladuje a připravuje ke konzumaci. Shiitake je historicky používaná v čínské medicíně, ale hojně je také využívaná v Japonsku, Koreji a Rusku. V čínské medicíně se považuje za houbu dlouhověkosti a také pro podporu krevního oběhu.Taktéž mohou sloužit jako prevence zánětů. Díky třem sloučeninám, které obsahuje jako je eritadenin, steroly a beta glukany snižují hladinu cholesterolu v krvi.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.