Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Serotonin

Serotonin je chemická látka, kterou produkují nervové buňky. Serotonin se nachází převážně v trávicím systému, i když je také v krevních destičkách a v celém centrálním nervovém systému. Serotonin se vyrábí z esenciální aminokyseliny tryptofan. Aminokyseliny, kterou si tělo neumí samo vyrobit a proto je důležité tuto aminokyselinu doplňovat prostřednictvím stravy, popřípadě doplňků stravy. Tryptofan můžeme najít v červeném mase, ale také v potravinách jako jsou sýry nebo ořechy. Nedostatek tryptofanu může způsobit nízkou hladinu serotoninu. To může mít za následek špatnou náladu, nebo také sklony k úzkostem a depresím, může být klíčovým v rozvoji OCD (obesedantně kompulzivní poruchy) nebo schizofrenii. Je důležité poznamenat, že serotonin nefunguje izolovaně a často používá jiné neurotransmitery, jako je dopamin, aby pomohl regulovat náladu.

Serotonin ovlivňuje každou část našeho těla, od emocí až po naše motorické dovednosti. Je považován jako stabilizátor naší nálady. Kromě toho pomáhá při spánku nebo trávení. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit! 
Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
Kreatin patří mezi nejoblíbenější a nejvíce propagované suplementy na poli fitness scény. Používá se jako doplněk stravy převážně ke zvýšení sportovního výkonu, následné regeneraci, a také pro stimulaci a zvýšení objemu svalové hmoty. protože je kreatin běžně obsažený v potravinách a syntetizovaný naším tělem, je obsažený za látku velmi bezpečnou.