Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Serotonin

Serotonin je chemická látka, kterou produkují nervové buňky. Serotonin se nachází převážně v trávicím systému, i když je také v krevních destičkách a v celém centrálním nervovém systému. Serotonin se vyrábí z esenciální aminokyseliny tryptofan. Aminokyseliny, kterou si tělo neumí samo vyrobit a proto je důležité tuto aminokyselinu doplňovat prostřednictvím stravy, popřípadě doplňků stravy. Tryptofan můžeme najít v červeném mase, ale také v potravinách jako jsou sýry nebo ořechy. Nedostatek tryptofanu může způsobit nízkou hladinu serotoninu. To může mít za následek špatnou náladu, nebo také sklony k úzkostem a depresím, může být klíčovým v rozvoji OCD (obesedantně kompulzivní poruchy) nebo schizofrenii. Je důležité poznamenat, že serotonin nefunguje izolovaně a často používá jiné neurotransmitery, jako je dopamin, aby pomohl regulovat náladu.

Serotonin ovlivňuje každou část našeho těla, od emocí až po naše motorické dovednosti. Je považován jako stabilizátor naší nálady. Kromě toho pomáhá při spánku nebo trávení. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.