Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Selen

Další názvy:
Selenium
Selen je základní stopový minerál, který musí být získáván ze stravy. Selenu je potřeba v lidském těle sice malé množství, ale je nezbytný v důležitých procesech v těle a to hlavně při metabolismu a funkci štítné žlázy.  Můžeme jej najít v oříšcích Para, arašídech, vejcích, shiitake houbě, slunečnicových semínkách, hnědé rýži, mořských plodech a mase.

Selen má antioxidační účinky, pomáhá předcházet před kardiovaskulárními chorobami, pomáhá udržovat kognitivní schopnosti s postupujícím věkem (zlepšuje paměť u lidí s Alzheimerovou chorobou), chrání štítnou žlázu a podporuje její funkci, zejména produkci hormonu štítné žlázy. Dále posiluje imunitní systém a dokáže snížit příznaky astmatu.  Doporučená denní dávka selenu je pro dospělého člověka 55 mcg.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.