Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Rhodiola rosea

Další názvy:
Rozchodnice růžová, Zlatý kořen
Rhodiola je bylina, která roste v chladných horských oblastech Evropy. Je také známá pod názvy zlatý nebo arktický kořen. Z bylinky se k léčebným účinkům využívá kořen, z něhož se vyrábí extrakt, protože obsahuje nejvíce účinných látek. Extrakt z Rhodioly je dostupný ve formě tobolek nebo tablet, což umožňuje přesnější dávkování.

Kořen Rozchodnice obsahuje více než 140 účinných látek, z nichž nejsilnější je rosavin a salidrosid, dále obsahuje fenolové alkoholy, glokozidy, quercetin, hyperozid, kempferol.

Jedná se o adaptogenní rostlinu, což znamená, že pomáhá působit proti stresu. Dále má protizánětlivé účinky. Kromě toho pomáhá proti únavě, pomáhá zmírnit příznaky deprese a stresu, využívá se k léčbě úzkosti. Zlepšuje funkci mozku. Zvyšuje fyzický výkon. Pomáhá při léčbě onemocnění ledvin a jater. Snižuje hladinu cukru v krvi.

Při užívání rhodioly je důležitý dávat pozor na dobrý zdroj této byliny. Doporučené dávkování je 400-600mg/den pro zlepšení příznaků psychických poruch a 200-300mg/hod pro zvýšení fyzického výkonu.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog