Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Rhodiola rosea

Další názvy:
Rozchodnice růžová, Zlatý kořen
Rhodiola je bylina, která roste v chladných horských oblastech Evropy. Je také známá pod názvy zlatý nebo arktický kořen. Z bylinky se k léčebným účinkům využívá kořen, z něhož se vyrábí extrakt, protože obsahuje nejvíce účinných látek. Extrakt z Rhodioly je dostupný ve formě tobolek nebo tablet, což umožňuje přesnější dávkování.

Kořen Rozchodnice obsahuje více než 140 účinných látek, z nichž nejsilnější je rosavin a salidrosid, dále obsahuje fenolové alkoholy, glokozidy, quercetin, hyperozid, kempferol.

Jedná se o adaptogenní rostlinu, což znamená, že pomáhá působit proti stresu. Dále má protizánětlivé účinky a také pomáhá proti únavě a zmírnit příznaky deprese a stresu, využívá se k léčbě úzkosti. Zlepšuje funkci mozku, zvyšuje fyzický výkon, pomáhá při léčbě onemocnění ledvin a jater a snižuje hladinu cukru v krvi.

Při užívání rhodioly je důležitý dávat pozor na dobrý zdroj této byliny. Doporučené dávkování je 400-600mg/den pro zlepšení příznaků psychických poruch a 200-300mg/hod pro zvýšení fyzického výkonu.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.