Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Quercetin

Další názvy:
Kvercetin
Quercetin je flavonoid, který se nachází v ovoci a zelenině. Je to jeden z nejhojnějších antioxidantů ve stravě a hraje důležitou roli při pomoci tělu v boji proti volným radikálům, které je spojeno s chronickými chorobami. Je považován za rostlinný pigment a objevuje se primárně v červeném, oranžovém ovoci a zelenině. Kromě toho mohou jeho antioxidační účinky zabránit poškození buněk volnými radikály. Kvercetin má protizánětlivé účinky, podporuje zdraví dýchacích cest, snižuje záchvaty astmatu, snižuje bolest, chrání kardiovaskulární systém, posiluje imunitní systém, snižuje hladinu histaminu (chemikálie vytvořené při alergiích).
Strava bohatá na quercetin může působit jako prevence proti rakovině nebo pomáhá předcházet neurodegenerativním onemocněním jako je Alzheimerova nebo Parkinsonova choroba. Mimo jiné má quercetin antibakteriální vlastnosti, které jsou účinné proti téměř všem bakteriím, zejména proti bakteriím spojených s žaludkem a střevy, pomáhá při alergiích, při problémech s pokožkou a močovými cestami. 

Quercetin hraje roli v regulaci reakce imunitního systému na vnější "nebezpečí" prostřednictvím buněčné kinázy a fosfatázy, dva typy enzymů a membránových proteinů potřebných pro správnou funkci buněk.
 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.