Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

PYRIDOXAL-5-FOSFÁT

Další názvy:
vitamín B6
Vitamín B6 se vyskytuje ve 3 různých formách. Aby se z těchto forem získala nutriční hodnota, tak se musí nejprve převést na P5P (pyridoxal-5-phosphat) v játrech. P5P je aktivní forma vitamínu B6, jde o aktivní koenzym pracující s enzymy, kterým pomáhá rychleji a efektivněji plnit své úkoly. Je tedy klíčovým prvkem biosyntézy. Při užívání spolu s hořčíkem zajistí vitamíny B6 větší užitek P5P. Pokud je vitamín B6 užíván v neaktivní formě, tak i přes aktivitu rozložení jater nemusí být správně absorbován. Pyridoxal-5-fosfát je až 10krát účinnější než neaktivní forma vitamínu B6 a díky snadné absorpci tělem začíná fungovat téměř okamžitě po požití.

P5P hraje důležitou roli v metabolismus na buněčné úrovni, díky čemuž zlepší celkovou fyzickou energii.  Díky tomu, že P5P umí zlepšovat komunikaci mezi neurony v mozku, tak zlepšuje duševní energii, což vede k lepšímu soustředění. Je zásadní pro biosyntézu neurotransmiterů a hraje důležitou roli při tvorbě serotoninu, který je zodpovědný za potlačování deprese a zlepšení nálady. P5P má neuroprotekční schopnosti a zlepšuje celkové zdraví mozku. Má protizánětlivé účinky a posiluje imunitní systém.
Reguluje spánek, je důležitý pro růst a obnovu svalů. Podporuje zdraví pokožky, nehtů a růst vlasů.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
Kreatin patří mezi nejoblíbenější a nejvíce propagované suplementy na poli fitness scény. Používá se jako doplněk stravy převážně ke zvýšení sportovního výkonu, následné regeneraci, a také pro stimulaci a zvýšení objemu svalové hmoty. protože je kreatin běžně obsažený v potravinách a syntetizovaný naším tělem, je obsažený za látku velmi bezpečnou.
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím.