Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

PYRIDOXAL-5-FOSFÁT

Další názvy:
vitamín B6
Vitamín B6 se vyskytuje ve 3 různých formách. Aby se z těchto forem získala nutriční hodnota, tak se musí nejprve převést na P5P (pyridoxal-5-phosphat) v játrech. P5P je aktivní forma vitamínu B6, jde o aktivní koenzym pracující s enzymy, kterým pomáhá rychleji a efektivněji plnit své úkoly. Je tedy klíčovým prvkem biosyntézy. Při užívání spolu s hořčíkem zajistí vitamíny B6 větší užitek P5P. Pokud je vitamín B6 užíván v neaktivní formě, tak i přes aktivitu rozložení jater nemusí být správně absorbován. Pyridoxal-5-fosfát je až 10krát účinnější než neaktivní forma vitamínu B6 a díky snadné absorpci tělem začíná fungovat téměř okamžitě po požití.

P5P hraje důležitou roli v metabolismus na buněčné úrovni, díky čemuž zlepší celkovou fyzickou energii.  Díky tomu, že P5P umí zlepšovat komunikaci mezi neurony v mozku, tak zlepšuje duševní energii, což vede k lepšímu soustředění. Je zásadní pro biosyntézu neurotransmiterů a hraje důležitou roli při tvorbě serotoninu, který je zodpovědný za potlačování deprese a zlepšení nálady. P5P má neuroprotekční schopnosti a zlepšuje celkové zdraví mozku. Má protizánětlivé účinky a posiluje imunitní systém.
Reguluje spánek, je důležitý pro růst a obnovu svalů. Podporuje zdraví pokožky, nehtů a růst vlasů.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit! 
Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
Kreatin patří mezi nejoblíbenější a nejvíce propagované suplementy na poli fitness scény. Používá se jako doplněk stravy převážně ke zvýšení sportovního výkonu, následné regeneraci, a také pro stimulaci a zvýšení objemu svalové hmoty. protože je kreatin běžně obsažený v potravinách a syntetizovaný naším tělem, je obsažený za látku velmi bezpečnou.