Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

PYRIDOXAL-5-FOSFÁT

Další názvy:
vitamín B6
Vitamín B6 se vyskytuje ve 3 různých formách. Aby se z těchto forem získala nutriční hodnota, tak se musí nejprve převést na P5P (pyridoxal-5-phosphat) v játrech. P5P je aktivní forma vitamínu B6, jde o aktivní koenzym pracující s enzymy, kterým pomáhá rychleji a efektivněji plnit své úkoly. Je tedy klíčovým prvkem biosyntézy. Při užívání spolu s hořčíkem zajistí vitamíny B6 větší užitek P5P. Pokud je vitamín B6 užíván v neaktivní formě, tak i přes aktivitu rozložení jater nemusí být správně absorbován. Pyridoxal-5-fosfát je až 10krát účinnější než neaktivní forma vitamínu B6 a díky snadné absorpci tělem začíná fungovat téměř okamžitě po požití.

P5P hraje důležitou roli v metabolismus na buněčné úrovni, díky čemuž zlepší celkovou fyzickou energii.  Díky tomu, že P5P umí zlepšovat komunikaci mezi neurony v mozku, tak zlepšuje duševní energii, což vede k lepšímu soustředění. Je zásadní pro biosyntézu neurotransmiterů a hraje důležitou roli při tvorbě serotoninu, který je zodpovědný za potlačování deprese a zlepšení nálady. P5P má neuroprotekční schopnosti a zlepšuje celkové zdraví mozku. Má protizánětlivé účinky a posiluje imunitní systém.
Reguluje spánek, je důležitý pro růst a obnovu svalů. Podporuje zdraví pokožky, nehtů a růst vlasů.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.