Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Pomerančová kůra

Pomeranče jsou oblíbeným citrusovým ovocem. Kůra ovoce se běžně při konzumaci odstraňuje, ale přesto někteří předpokládají, že obsahuje důležité živiny. Mezi tyto živiny patří polyfenoly (hesperidin, polymethoxyflavony PMF), vitamín C, vláknina, limonen, malé množství vápníku, provitamínu A a skupinu vitamínů B.

Díky polyfenolům pomáhá pomerančová kůra předcházet cukrovce 2.typu, Alzheimerově chorobě a také obezitě. Limonen je chemická látka, která může pomoci předcházet rakovině kůže.

Nevýhodou pomerančové kůry je to, že obsahují pesticidy, které brání plísním. I když neobsahují vysoké množství, tak jejich konzumace může způsobit hormonální dysfunkci a zvýšit riziko rakoviny. 


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin a jeho účinky
Astaxanthin je nejsilnější antioxidant, který vytváří řasy Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) . Mezi hlavní účinky astaxanthinu patří zdraví očí, podporuje zdraví mozku, brání kognitivnímu poklesu a rozvoji demence nebo Alzheimerovy choroby. Kromě toho chrání pokožku před UV zářením a podobně jako ostatní antioxidanty, neutralizuje volné radikály.
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý
Oxid dusnatý neboli NO, je molekula, která hraje klíčovou roli v našem těle a to konkrétně v kardiovaskulárním systému. Mnoho biologických molekul má složitou strukturu, ale oxid dusnatý obsahuje pouze dva atomy – atom dusíku a atom kyslíku. 
NMN
NMN
Zdraví buněk je něco, co ovlivňuje jak naše celkové zdraví, tak náchylnost k chronickým onemocněním a dokonce i to, v jaké budeme celkové kondici. Už od pradávna se lidstvo  zajímalo o to, jak stárnout co nejpomaleji. Nyní jsme tomu blíže, než kdykoliv předtím. 
Alergie na pyl
Alergie na pyl
To, co dělá jaro a léto tak krásným, je doslova utrpení pro ty, kteří trpí sezonní alergií. Čerstvě posečená tráva, kvetoucí stromy a květiny, uvolňují pyl, který ročně způsobuje sezonní alergie u cca 40-60 miliónů lidí.[1] Alergie (alergická rýma) se vyskytuje hlavně na jaře a je běžně známá jako senná rýma. K těmto alergiím dochází nejen na jaře, ale také po celé léto a na podzim.