Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Polyfenoly

Polyfenoly jsou chemické látky, které se přirozené vyskytují v rostlinách. Existuje přes 500 polyfenolů. Polyfenoly se dělí do základních skupin jako jsou flavonoidy (flavonoly, flavony, isoflavony), stilbeny (resveratrol), fenolové kyseliny (kys. benzoová, kys. galová, kys, allagová), lignany (matairesinol, sekoisolariciresinol).

Počet polyfenolů se může lišit podle toho, kde se rostlina pěstuje, jak je zralá nebo jak se připravuje. Největší množství polyfenolů je obsaženo v ovoci (pomeranče, jablka, hrozny, broskve), zelenině (špenát, cibule, šalotka, brambory), v celých zrnech (pšenice, žito, ovesná mouka), v ořechách, semínkách, luštěninách, nápojích (káva, čaj, červené víno), tucích (tmavá čokoláda, panenský olivový olej, sezamový olej), v koření (kakaový prášek, šafrán).

Polyfenoly mají antioxidační a protizánětlivé účinky. Snižují riziko diabetu 2. typu. Snižují krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi. Pomáhají regulovat tělesnou hmotnost. Mohou snížit riziko rakoviny. 


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit!