Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Podzemnice olejná

Další názvy:
Arachis hypogaea, arašídy
Botanicky jsou arašídy drobné podzemní plodové lusky rostliny patřící do čeledi Fabaceae , rodu Arachis.

Obsahují dostatečné množství mononenasycených mastných kyselin (MUFA), zejména kyseliny olejové. MUFA pomáhá snižovat LDL neboli „špatný cholesterol“ a zvyšuje hladinu HDL nebo „dobrého cholesterolu“ v krvi. Arašídy jsou vynikajícím zdrojem resveratrolu, dalšího polyfenolického antioxidantu. Bylo zjištěno, že resveratrol má ochrannou funkci proti rakovině, srdečním onemocněním, degenerativním nervovým onemocněním, Alzheimerově chorobě a virovým/plísňovým infekcím.

Kromě toho mohou být arašídy užitečné jako regulace nálady při příznacích deprese. To je definováno mozkovou chemickou látkou zvanou serotonin. K depresi dochází, když nervové buňky nejsou schopny vylučovat dostatečné množství hormonu. Arašídy mohou pomoci tomu zabránit. Je to kvůli přítomnosti aminokyseliny zvané tryptofan v arašídech. Tato kyselina napomáhá uvolňování serotoninu a má antidepresivní účinky na vaše duševní zdraví.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.