Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Pískavice řecké seno

Další názvy:
Fenugreek

Pískavice řecké seno neboli fenugreek je bylina, která dorůstá výšky 90 cm. Má malé bílé květy a lusky, která obsahují hnědá zrna. Rostlina pocházející ze západní Asie a Středozemního moře. Fenugreek se používá v alternativní i čínské medicíně po tisíce let. Využívá se ve formě čaje, koření, doplňky jsou ve formě kapsle nebo pilulky. V kosmetickém průmyslu se přidává do mýdla a šamponů. Pískavice řecké seno obsahuje proteiny, vitamíny skupiny B, vlákninu, železo, mangan, hořčík, fosfor, draslík, selen a zinek.

Používá se k léčbě příznaků menopauzy a zmírňuje příznaky PMS. Má afrodiziakální účinky - zvyšuje sexuální touhu a testosteron u mužů. U žen zvyšuje produkci mateřského mléka. Její protizánětlivé účinky se aplikují při léčbě pokožky a u diabetiků pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi. Snižuje hladinu cholesterolu a tuku v krvi. Podporuje zdraví ledvin. Pomáhá snižovat chuť k jídlu. Může pomoci snížit rozvoj neurodegenerativních onemocnění jako je Alzheimerova choroba a Parkinsonova choroba. 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.