Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Piperin

Další názvy:
Bioperine
Bioperin je obchodním názvem piperinu. Piperin je alkaloid, který se nachází v černém pepři (Piper nigrum) a dodává černému pepři jeho štiplavost. Extrakt semen černého pepře obsahuje 5-10% piperinu. Bioperin se kombinuje s jinými živinami, protože zvyšuje jejich absorpci v těle. Podporuje vstřebávání živin, pomáhá k lepšímu trávení, činnosti jater a nervové soustavy.

Ovšem nyní se o piperinu mluví spíše v souvislosti s redukcí tělesného tuku, ale také jako o zvýšení účinnosti některých látek a to nejen u doplňků stravy, ale také chemických léčiv. V doplňcích stravy se nejčastěji používá společně s kurkuminem, kdy spolu působí jako velice silný antioxidant. Bylo zjištěno, že Piperin dokáže zvyšovat vstřebávání různých živin. Především zvyšuje absorpci vitamínu A, B a C, selenu, beta-karotenu a koenzymu Q10.  Zvyšuje aktivitu trávicích enzymů ve střevě, snižuje křeče a nadýmání. V neposlední řadě se ukázalo, že piperin může být prospěšný u dny, což je metabolické onemocnění, které se projevuje zánětem v kloubech. Dokáže zlepšit náladu, snižuje depresi a úzkost díky zvýšení hladiny dopaminu a serotoninu. Zlepšuje paměť a pozornost.


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.