Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

alfa-Pinene

Další názvy:
Alfa-pinen
Alfa-pinen patří mezi konopné terpeny vyznačující se silnou vůní. Je jedním z nejběžnějších terpenů nalezených v konopí. Vyznačuje se vůni borovice.
Má neobvyklou chemickou strukturu, existuje 2 stejné verze zrcadlových obrazů, které jsou známé jako (+)alfa-pinen a (-)alfa-pinen. Je dostatečně těkavý a uvolňuje se při 160°C.
Používá se v kosmetice jako přísada v parfémech, také se používá do osvěžovačů vzduchů, čistících leštidel a čistících kapalin. 

Má protizánětlivé účinky, proto se používá v léčbě Crohnovy choroby (zánět střev), zánětlivého onemocnění kloubů (artritidy). Rozšiřuje dýchací cesty a umožňuje jednodušší dýchání, pomáhá při astma. Tlumí bolest. Pomáhá v léčbě úzkosti. Dále má antioxidační a antibakteriální účinky. Pomáhá při poškození krátkodobé paměti spojené s THC.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.