Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Pepřovník černý

Další názvy:
Piper nigrum
Pepřovník černý má plody -  bobule které jsou známé jako černý pepř. Černý pepř je považován za krále koření. Jedná se o tvrdé kuličky, které se v kuchyni používají jako celé kuličky nebo v drcené formě. Je charakteristický ostrou/štiplavou chutí.

Obsahuje: piperin, draslík, vitamín B, vápník, fytonutrienty

Díky obsahu piperinu má antioxidační, protizánětlivé a antibakteriální účinky. Piperin pomáhá zlepšit paměť, pomáhá snižovat příznaky degenerativního onemocnění jako je Alzheimerova a Parkinsonova choroba. Díky detoxikačním účinkům dokáže čistit žaludek a střeva, což podporuje zdravé trávení a pomáhá při léčbě průjmu, pomáhá také bránit rakovině. Podporuje hubnutí. Zvyšuje absorpci živin.  Mezi další účinky černého pepře se řadí regulace srdeční frekvence a snížení vysokého krevního tlaku. Pomáhá při tvorbě červených krvinek, čímž podporuje léčbu anémie. Působí jako prevence dny (metabolické onemocnění projevující se zánětem kloubů) a dokáže snížit bolest kloubů. Pomáhá při léčbě nachlazení a kašle. Podporuje zdraví pokožky, kdy dokáže zabránit deformacím pokožky a vráskám. 
 
 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.