Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Pau D'Arco

Další názvy:
Lapacho, Tabebuia heptaphylla, Lapačo
Pau D'Arco nebo taktéž Lapacho je název stromu rostoucího v Amazonii. Stromy růžové mají až fialové květy. Lapačo je doplněk stravy, který se vyrábí z vnitřní kůry stromů Tabebuia, z kůry stromu se připravuje i čaj. Tomu se říká nápoj Inků a je znám už po staletí. Jako tradiční lék  Lapacho  používal každý domorodý kmen, protože tento strom poskytuje velké množství léčivých účinků. Kůra stromu se používá v tradiční medicíně, obvykle připravená jako čaj nebo tinktura. Používáte se k  podpůrným imunitním funkcím, k podpoře  normální zánětlivé reakce  v těle a také k udržení  zdravé mikrobiální rovnováhy ve střevním traktu.  Dále slouží jako prevence proti různým chorobám jako např.  artritida, diabetes, astma  nebo infekce močového měchýře . Lapacho je přírodní prostředek proti plísním a virovým či bakteriálním nákazám. Doporučuje se při  chřipce  a  nachlazení.
V kůře stromu byly objeveny aktivní látky lapachol a beta-lapachone.

Tyto látky podporují imunitní systém . Mají protizánětlivé a antibakteriální účinky. Léčí žaludek, snižuje růst Helicbater pylori. Pomáhají normalizovat cévní stěny a krevní tlak. Taktéž uvádím k fyzické a duševní kondici. Může pomoci při snížení příznaků zánětlivého onemocnění kloubů - osteoartritidy (otoky, bolest, ztuhlost kloubů). Může pomoci hubnutí.


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.