Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Pau D'Arco

Další názvy:
Lapacho, Tabebuia heptaphylla, Lapačo
Pau D'Arco nebo taktéž Lapacho je název stromu rostoucího v Amazonii. Stromy růžové mají až fialové květy. Lapačo je doplněk stravy, který se vyrábí z vnitřní kůry stromů Tabebuia, z kůry stromu se připravuje i čaj. Tomu se říká nápoj Inků a je znám už po staletí. Jako tradiční lék  Lapacho  používal každý domorodý kmen, protože tento strom poskytuje velké množství léčivých účinků. Kůra stromu se používá v tradiční medicíně, obvykle připravená jako čaj nebo tinktura. Používáte se k  podpůrným imunitním funkcím, k podpoře  normální zánětlivé reakce  v těle a také k udržení  zdravé mikrobiální rovnováhy ve střevním traktu.  Dále slouží jako prevence proti různým chorobám jako např.  artritida, diabetes, astma  nebo infekce močového měchýře . Lapacho je přírodní prostředek proti plísním a virovým či bakteriálním nákazám. Doporučuje se při  chřipce  a  nachlazení.
V kůře stromu byly objeveny aktivní látky lapachol a beta-lapachone.

Tyto látky podporují imunitní systém . Mají protizánětlivé a antibakteriální účinky. Léčí žaludek, snižuje růst Helicbater pylori. Pomáhají normalizovat cévní stěny a krevní tlak. Taktéž uvádím k fyzické a duševní kondici. Může pomoci při snížení příznaků zánětlivého onemocnění kloubů - osteoartritidy (otoky, bolest, ztuhlost kloubů). Může pomoci hubnutí.


Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit! 
Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
Kreatin patří mezi nejoblíbenější a nejvíce propagované suplementy na poli fitness scény. Používá se jako doplněk stravy převážně ke zvýšení sportovního výkonu, následné regeneraci, a také pro stimulaci a zvýšení objemu svalové hmoty. protože je kreatin běžně obsažený v potravinách a syntetizovaný naším tělem, je obsažený za látku velmi bezpečnou.