Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Para ořechy

Brazilské para ořechy pocházejí z amazonského deštného pralesa v Brazílii. Ve skutečnosti jsou tyto ořechy jedním z nejbohatších zdrojů selenu, který je klíčový pro několik tělesných funkcí. Od regulace štítné žlázy po posílení imunitního systému.

Para ořechy mají dva hlavní způsoby, jak ovlivňují tělo; posilují imunitu vytvořením pevné bariéry proti infekcím a regulují funkci štítné žlázy. Kromě toho, vzhledem k tomu, že jsou para ořechy bohaté na množství živin, od minerálů po vitamíny, hlídají celkové zdraví a krásu.

Pokud je v těle jeden orgán, který má nejvyšší obsah selenu, je to štítná žláza. Ve skutečnosti může nedostatek minerálu vést k různým potížím. To je důvod, proč konzumace para ořechů pomáhá tělu regulovat hormon štítné žlázy. To dále napomáhá normálnímu a dokonce zlepšenému fungování žlázy. 

Para ořechy jsou bohatý zdroj hořčíku, zinku, vápníku, vitaminu E a vitamínů B. Mají vysoký obsah selenu a jsou nejbohatším zdrojem potravy. Selen je základní minerál a antioxidant, který je denně potřebný pro zdravý imunitní systém, aby chránil před bakteriální a virovou infekcí. Nízká hladinu selenu zapřičinuje úzkosti, deprese a únavu. U mužů selen zvyšuje hladinu testosteronu a pohyblivost spermií. Díky nízkému obsahu nasycených tuků a vysokému obsahu nenasycených tuků, snižují obsah špatného cholesterolu.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.