Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

oxid křemičitý

Další názvy:
Silika, Silica, Silicon dioxide
Oxid křemičitý je jeden ze základních minerálů, které naše tělo potřebuje. Je důležitý pro budování a podporu kostí. Oxid křemičitý se v přírodě vyskytuje všude kolem nás, nachází se ve většině hornin, jílů. Využívá se v průmyslu, potravinářství.
Najdeme jej v 
melounu, okurkách, chřestu, listové zelenině, pampeliškách, kopřivách, šípcích.
  • Oxid křemičitý podporuje imunitní systém, snižuje riziko onemocnění kardiovaskulárního systému.
  • Podporuje zdraví kostí, jejich hustotu, flexibilitu, léčí úbytek kostní hmoty (osteoporózu) i osteopenii, což je předstupeň osteoporózy.
  • Podporuje zdraví zubů.
  • Posiluje pojivové tkáně mozku, míchy a nervových buněk, stabilizuje hladinu inzulínu ve slinivce, podporuje zdraví nehtů, vlasů a podporuje zdraví pokožky, pomáhá tvořit kolagen, opravuje poškozenou pokožku.

 

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.