Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Ostropestřec mariánský

Další názvy:
Silybum marianum, Milk thistle

Ostropestřec mariánský (lat. Silybum Marianum, znamý také jako stříbrný bodlák, Kristova koruna) je silný antioxidant schopen regenerovat játra a stimulovat jejich správné fungování. I proto o něm mnozí hovoří jako o “zázračné bylině”.

Ostropestřec v přírodě jistě nepřehlédnete. Svými stonky i listy připomíná bodlák, na jehož vrcholu se tyčí sytě fialový květ. Tato bylina je jedním ze základních prvků lidového léčitelství, protože její detoxikační vlastnosti jsou dnes už téměř všem známy. Působí jako jaterní tonikum, podporuje játra v detoxikaci a často se užívá při poruchách jater jako je cirhóza. Kromě toho jej lze využít také při otravě houbami nebo steatóze jater (ztučnění jater), stejně jako při hepatitidě. Ostropestřec je vhodný k použití všude, kde jsou oslabená játra a je potřeba jim pomoci v regeneraci. Látky, které ostropestřec obsahuje jsou silybin, silydionin a silikristin - které jsou souhrnně nazývány jako silymarin. Právě silymarin podporuje regeneraci jater a jejich funkce při detoxikaci.

Mnohaleté zkušenosti lidí s užíváním Ostropestřce říkají, že nejefektivnější účinky má jako drcený plod. Játra jsou přetěžována špatnou stravou, konzumací alkoholu, znečištěným ovzduším a dalšími vlivy, ostropestřec pomáhá s jejich detoxikací a udržení správné funkce. Ostropestřec obsahuje směs flaviolignamů s převahou silybinu A a B, silydianin, flavonoidy, hořčiny, silice, oleje tyramin a histamin.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforofan - vysoce potentní antioxidant proti mnoha onemocněním
Sulforafan je látka, kterou najdete v brokolici či květáku, A není co ledajaká látka. Jde o látku, která nabízí mnohem více, než jen svou charakteristickou chuť. Tento antioxidant, jenž patří do rodiny sulfidů, získává v posledních letech pozornost vědecké komunity díky svým potenciálním prospěšným vlastnostem pro lidské zdraví.  
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo - proč je pro nás tak důležité?
Železo patří mezi základní mikronutrienty, které jsou velmi nezbytné pro metabolické procesy organismu. Téměř pro všechny živé organismy je esenciální, to znamená nezbytný a musíme jej přijímat z potravy. Podílí se na mnoha důležitých biochemických reakcích v našem těle.
Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
9 důvodů proč užívat olej z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.