Kliknutím zde přejdete na BrainMarket.cz

Ostropestřec mariánský

Další názvy:
Silybum marianum, Milk thistle

Ostropestřec mariánský (lat. Silybum Marianum, znamý také jako stříbrný bodlák, Kristova koruna) je silný antioxidant schopen regenerovat játra a stimulovat jejich správné fungování. I proto o něm mnozí hovoří jako o “zázračné bylině”.

Ostropestřec v přírodě jistě nepřehlédnete. Svými stonky i listy připomíná bodlák, na jehož vrcholu se tyčí sytě fialový květ. Tato bylina je jedním ze základních prvků lidového léčitelství, protože její detoxikační vlastnosti jsou dnes už téměř všem známy. Působí jako jaterní tonikum, podporuje játra v detoxikaci a často se užívá při poruchách jater jako je cirhóza. Kromě toho jej lze využít také při otravě houbami nebo steatóze jater (ztučnění jater), stejně jako při hepatitidě. Ostropestřec je vhodný k použití všude, kde jsou oslabená játra a je potřeba jim pomoci v regeneraci. Látky, které ostropestřec obsahuje jsou silybin, silydionin a silikristin - které jsou souhrnně nazývány jako silymarin. Právě silymarin podporuje regeneraci jater a jejich funkce při detoxikaci.

Mnohaleté zkušenosti lidí s užíváním Ostropestřce říkají, že nejefektivnější účinky má jako drcený plod. Játra jsou přetěžována špatnou stravou, konzumací alkoholu, znečištěným ovzduším a dalšími vlivy, ostropestřec pomáhá s jejich detoxikací a udržení správné funkce. Ostropestřec obsahuje směs flaviolignamů s převahou silybinu A a B, silydianin, flavonoidy, hořčiny, silice, oleje tyramin a histamin.

Vyhledejte složení

1 2 3 4 5 6 a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

Blog

Poměr omega-3 a omega-6
Poměr omega-3 a omega-6
Není omega jako omega aneb příjem tuků ve správném poměru může mít velký přínos pro naše zdraví. Slyšeli jste,
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
9 výhod užívání oleje z tresčích jater
Lidé žijící v severní části Evropy po staletí využívali olej z tresčích jater k posílení imunity v období zimních měsíců. Také byl běžně používán při revmatismu a to především pro své protizánětlivé vlastnosti. Primárním zdrojem oleje z tresčích jater byla konzumace čerstvých jater ryb Gadus morhua. I když to pro většinu lidí není chuťově nijak lákavé, lidé žijící v těchto končinách se domnívali, že účinky rozhodně stojí za to. A jak se postupně ukazuje. Nemýlili se.  
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
B-Complex a vitamíny skupiny B. Proč jsou důležité a jak vybrat kvalitní?
Energie, regenerace a růst svalů, kvalita kůže, pivo, maso, kvasnice, ano! Tyto všechny věci mají, co dočinění s vitamíny skupiny „B.“ Jak? Proč? Kolik? Z čeho? Pojďme si to jednou provždy ujasnit! 
Kreatin monohydrát
Kreatin monohydrát
Kreatin patří mezi nejoblíbenější a nejvíce propagované suplementy na poli fitness scény. Používá se jako doplněk stravy převážně ke zvýšení sportovního výkonu, následné regeneraci, a také pro stimulaci a zvýšení objemu svalové hmoty. protože je kreatin běžně obsažený v potravinách a syntetizovaný naším tělem, je obsažený za látku velmi bezpečnou.